Son Yazılar
Ana Sayfa / Para Ekonomisi / ABD Verileri Piyasalarda Nasıl Fiyatlandı

ABD Verileri Piyasalarda Nasıl Fiyatlandı

Bugün açıklanan haftalık işsizlik maaşı başvuruları verileri, beklentileri karşılamadı. İstihdam tarafı ile alakalı olarak FED daha iyimser; ama veriler olumsuz gelmeye devam ettikçe FED’in mart ayındaki faiz artırım ihtimali de azalmaya devam ediyor. Bunun anlamı, küresel anlamda doların değer kaybetmesi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle dün akşam saatlerinde Amerika’da ISM hizmet verisi neredeyse son iki yılın en düşük seviyesine kadar geriledi. Bugüne baktığımızda, Avrupa’nın büyüme ve enflasyon tarafında beklentilerini aşağı yönde revize etmesi ve önemli FED üyelerinden Dudley ve Fischer’ın ileriye dönük olarak karamsar tablo çizmeleri küresel alanda kaygıları biraz daha arttıran bir etken olarak karşımıza çıktı. Bu, özellikle gelişmekte olan para birimlerinin değer kazanması anlamına geliyor.

Sadece Türk Lirası değil tüm gelişmekte olan para birimleri bugün dolara karşı değer kazandı. TL varlıkları açısından bakacak olursak, yarın saat 15:30’da tarım dışı istihdam verisi açıklanacak. Ama gelen kötü veriler yarınki verinin de olumsuz gelebileceği yönde işaretler taşıyor. Bu beklentiler de şuanda doları aşağı çeken bir etki yarattı. Yine de bugünlük kapanış önemli olacaktır. Eğer bugün 2,9000’ın üzerinde bir kapanış olursa, yarına kadar dolarda bir tepki alımı görebiliriz. Bu da yukarı yönde hareketlerin devamı olarak karşımıza çıkıyor.

Endeks tarafında ise, bugün teknik direnç seviyesi geçilemedi. 73.000 seviyesi üzerinde kalmaya çalışıyor. 74.000 – 75.000 aralığında yukarı yönüne geçilir ve dolar buna daha çok destek sağlarsa endekste de toparlanma görebiliriz.

kaynak: http://www.paraekonomisi.com/abd-verileri-piyasalarda-nasil-fiyatlandi/49

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Haftanın Finalini ABD Verileri Belirledi

Bugün tarım dışı istihdam verisi 190.000 seviyesinde beklenirken 150.000 seviyesinde açıklandı. Zaten kış şartlarından dolayı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir