Son Yazılar
Ana Sayfa / Para Ekonomisi / ABD Verileri Piyasalarda Nasıl Fiyatlandı?

ABD Verileri Piyasalarda Nasıl Fiyatlandı?

Küresel piyasalarda çok fazla oynaklık olmasına rağmen Dolar TL tarafı haftayı hemen hemen aynı seviyelerde kapatmaya hazırlanıyor. Çünkü Amerika tarafında ya da içerde veri trafiği oldukça sakindi. Küresel borsalardaki satış dalgası bugün biraz daha duruldu. Özellikle altının yükselişine ara vermiş olması ve vadeli petrol tarafının -ham petrol- tekrardan bugün itibarıyla biraz daha toparlanması, küresel riski biraz daha azaltmış durumda. Ama Dolar TL tarafına bakacak olursak bu gelişmelere rağmen 2,92 seviyesinin üzerinde kalmaya çalışması dikkat çekiyor.

Bugün Amerika’da açıklanan perakende satışlar, ihracat fiyat endeksi gibi önemli veriler beklentileri karşıladı. Ama dolar tarafında çok fazla fiyatlamasını görmedik. Bugün Amerika tarafında saat 17:00 itibarıyla Michigan tüketici güven endeksi izlenecek. Eğer beklentiyi karşılarsa dolarda tekrardan bir yükseliş hareketi görme ihtimalimiz var. 2,92’nin altına doğru bir fiyatlama görürsek ancak, dolarda kalıcı bir düşüşten bahsedebiliriz. Dolayısıyla buralarda biraz daha dengelenmesini bekliyoruz.

BİST tarafında 69.000 ile 70.000 aralığı önemli bir taban bölgeydi. Bu seviyenin altında çok fazla bir fiyatlanma beklenmiyor; çünkü haftalık bazda %4’ün üzerinde bir kayıp var. Önümüzdeki haftaya Çin verileriyle başlayacağız. Dolayısıyla endeks tarafında bu %4’lük düşüşün pazartesi günü biraz daha tepki alımlarıyla karşılanmasını bekleyebiliriz.

kaynak: http://www.paraekonomisi.com/abd-verileri-piyasalarda-nasil-fiyatlandi/54

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Haftanın Finalini ABD Verileri Belirledi

Bugün tarım dışı istihdam verisi 190.000 seviyesinde beklenirken 150.000 seviyesinde açıklandı. Zaten kış şartlarından dolayı …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir