Son Yazılar
Ana Sayfa / Sahibi Kim / Akbank Kimin?

Akbank Kimin?

Akbank bilindiği üzere 1948 yılında Adana da kurulan ve Kayseri de ticaret yapan iş adamları birliği ile kurulan bir banka olmaktadır.  Hacı Ömer Sabancı, Ahmet ve Bekir Sapmaz kardeşler ve milli mensucatın sahipleri olan Nuh Naci Yazgan, Nuri Has, Mustafa Özgür ve Seyit Tekin adı altında toplam da 4 iş adamı ile beraber kurulan bir bankadır. Merak edilen Akbank Kimin? Sorusunun cevabı da bu şekilde verilmiş olmakta ve bu 4 iş adamı bankayı ilk olarak Adana-Kayseri bankası olarak kurmuş olsa da daha sonradan adını Akbank olarak değiştirmişlerdir.

Akbank Diğer Güncel Bilgileri

Banka hisselerinin ikiye bölünmüş olduğunu görerek sizlere belirtmek isteriz ki % 48,9 hissesi Sabancı Holding kuruluşları ve kişilerine aitken, % 51,1 hissesi ise halka açık bir hisse ahaline gelmiştir. Çalışanları bakımından personeli bir hayli yüksek olan Akbank 16.500 kişiyle hizmet vermektedir. 986 tane şubesi bulunmakla birlikte bir de 4.100 tanede ATM noktaları olduğunu bilmekteyiz.

Akbank Çalışma Saatleri

Büyük bir şube ağına sahip olan bankamızın en çok merak edilen çalışma saatleri ise sabahın erken saatlerinde başladığını söylemek doğrudur. Cevap olarak verebileceğimiz Akbank Çalışma Saatleri olarak 09.00-12.30 ile 13.30-17.30 olduğunu sizlere söyleyerek hafta sonları kapalı olduğunu ve resmi bayram ve dini bayramlarda da çalışmadığını dile getirebiliriz. Böylece bankamız tatil olmadığı sürece hafta içi hizmet vermektedir.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

teb bankası

Teb Bankasının Sahibi Kim?

1927 yılında Kocaeli’nde kurulan ve günümüze kadar kendini geliştirerek gelmeyi başaran bankamız daha sonraları merkezini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir