Son Yazılar
Ana Sayfa / Swift Kodları / Akbank Swift Kodu
akbank swift kodu

Akbank Swift Kodu

Yüksek potansiyelli müşteri ağına sahip olan bankamız, yurt dışı para transferlerinde de oldukça kaliteli hizmet vermektedir. Özellikle hesabınıza aktarılacak olan nakitler için hızlı ve güvenilir geçişler sağlamaktadır diyebiliriz. Sahip olduğu Akbank Swift Kodu AKBKTRIS ile dünyanın her neresinde olursanız olun hesabınıza para aktarımını gerçekleştirebileceksiniz.

Tüm dünya genelinde kullanılan ve özellikle tüm ülke bankalarının adını temsil eden kod sayesinde oluşabilecek karışıklıkların önüne gecikmesi sağlanmaktadır. Açılımı olan uluslararası para transferi ile bilinen Akbank Swift Kodu bilindiği üzere 8 haneden oluşmaktadır. İlk 4 hanesi bankayı temsil eden haneden oluşurken devamındaki 2 hane ise ülkeyi temsil etmektedir. Son olarak da en son da yer alan 2 hane ise bulunduğu ili yani İstanbul’u temsil etmektedir. Fakat banka isterse 3 haneli şube kodunu da ilave edebilir.

Çalışmakta olduğunuz bankaya ait bu kod ile bankanızın sizlere sağlamış olduğu tüm imkânlardan iban numaranızı ve Swift Kodunu belirterek faydalanabilmektesiniz. Swift kodunun bilinmemesi durumunda bankanın baş harflerinden ve ülke harflerinden yola çıkarak listeler arasından bankanızın kodunu bulabilmektesiniz. Bunlar tamamen işleminizi kolaylaştırmak maksadı ile hatırlatmalar olarak banka listeleri halinde karşınıza çıkmaktadır. Özellikle internet üzerinden yapacağınız havale veya EFT işlemlerinizde çok işinize yarayacaktır. Dilediğiniz zaman karşı banka hesaplarını kayıt altına bile alabilmekte hatta kendi işlemleriniz için talimat bile verebilmektesiniz.

Hakkında admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir