Son Yazılar
Ana Sayfa / Katılım Bankaları / Albaraka Türk Katılım Bankası

Albaraka Türk Katılım Bankası

1984 yılında faaliyete geçen Albaraka Türk, faizsiz bankacılık prensibiyle hareket eden finans kuruluşları arasında yer alıyor. İslam dininin gerektirdiği faizsiz ekonomik düzeni modern ekonomiyle bir araya getirerek yatırımcılara yardımcı olma prensibi taşıyan bankanın oldukça avantajlı araç finansman imkânlarına sahip olduğunu söylemek mümkün. Araç satın almak için gereken finansmanı Albaraka Türk bankasından alabilirsiniz.

Albaraka Türk Araç Finansmanı Başvurusu

Faizsiz bankacılık sistemini Türkiye’de en başarılı şekilde uygulayan finans kuruluşları arasında yer almakta olan Albaraka Türk katılım bankası müşterileri için oldukça uygun taşıt finansmanları sunuyor. Araç satın almak istiyorsanız ve yeterli finansmana sahip değilseniz Albaraka Türk’e başvurmanız yeterli olacaktır. Taşıt satın almak için gerekli olan krediyi bankadan talep etmek oldukça kolaydır. Bunun için çeşitli belgeleri banka şubesine götürmeniz yeterlidir.

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • İkametgâh belgesi
  • Özel sektörde çalışanlar veya memurlar için bordro belgesi
  • Kira gelirleriyle geçinen kişiler için tapu ve kira kontratı
  • Emekliler için emekli maaşı hesap cüzdanı

Eğer bu evraklar banka şubesinde mevcutsa, müşteri hizmetleri üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

Albaraka Türk Araç Finansmanı Hesaplama

Belirtildiği gibi, Albaraka Türk katılım bankası İslamiyet’in ekonomik doktrinine uygun bir banka olarak hizmet vermektedir. Dolayısıyla araç taksidir alırken yüksek bir faiz işleyeceğinden ve ödeyemeyeceğiniz borçlarla yüz yüze kalacağınızdan çekinmenize gerek yoktur. Her ay ödeyeceğiniz miktar, vade oranlarına göre hesaplanmaktadır. Çektiğiniz araç kredisine masraflar eklenerek vade oranına bölünmektedir. 36 aydan 48 aya kadar vade olanakları bulunduğunu da belirtmek gerekir.

Albaraka Türk Araç Finansmanı Faiz Oranları

Faiz oranları vade sayısına göre değişiklik gösteriyor. Bankanın vade ve kâr payı oranları oldukça uygun rakamlarda seyretmektedir. Diğer bankalar her ay %1.30 ile 1.40 arasında faiz işlerken bu durumun Albaraka Türk katılım bankası için geçerli olmadığını belirtmek gerekiyor. Bankaya başvurarak oldukça uygun faiz oranlarıyla bir araç kredisi alabilir ve taşıt satın alabilirsiniz. Gerekli evraklarınız banka şubesinde mevcutsa, telefonla müşteri hizmetleri üzerinden ya da internet şubesinden başvuru yapabilirsiniz.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Ziraatbank Katılım Bankası Taşıt Finansmanı

Türkiye’nin en köklü bankası olan Ziraat Bankası da bütün dünyada rağbet gören bir sistem olan …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir