Son Yazılar
Ana Sayfa / Swift Kodları / Albaraka Türk Swift Kodu
albaraka türk swift

Albaraka Türk Swift Kodu

Bankacılık sektöründe hem ülkemizde hem de dünya genelinde kullanılan bir kod olarak hayatımıza giren Swift Kodu, uluslararası para transferlerinin daha sağlıklı ve daha hızlı yapılabilmesi maksadı ile geliştirilmiş bir sistemdir. Özellikle büyük harfle yazılması ve birbirinin aynısı olmaması gereken bir koddur. Yurt dışı ticaretleri yapan veya yurt dışından para gelirleri olan kişilerin kullandıkları ve daha doğrusu bu yolu kullanmak zorunda kaldıkları bir uygulamadır.

Çalışmakta olduğunuz ve ülkemizde hizmet vermeye devam eden Albaraka Türk içinde aynı kodun olduğunu söyleyerek devam etmek isteriz ki bu kod her banka tarafından kullanılmaktadır. Böylece Albaraka Türk Swift Kodu BTFHTRIS olarak belirlenmiş ve toplamda 8 haneden oluşmuştur. Kendini temsil eden, ülkesini temsil eden ve bölgesini temsil eden haneleri ile hizmet vermektedir.

Toplam da ortalaması 8 haneden oluşan bu kodlar kimi bankaya göre farklılık gösterebilmektedir. Nedeni ise 3 haneli şube kodlarını da eklemeleridir diyebiliriz. Böylece 11 haneye kadar çıkabilmektedir. Tekrar hatırlatacak olursak her bankanın ve her ülkenin Swift Kodu farklıdır ve para transferleri için mutlaka olması gereken bir koddur. Bu sayede internet üzerinden hesabınıza para transferleri isteyebilir veya kendi hesabınızdan karşı bankaya aktarım sağlayabilirsiniz. Bilmediğiniz kod için bankanızı arayabilir veya telefon bankacılığından öğrenebileceğiniz gibi aynı zamanda bankalar listesinden de kolayca bulabileceğiniz bir kod olduğunu söylemek isteriz.

Hakkında admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir