Ambulans Şoförü Maaşları

Ülkemizde zor diye adlandırılan mesleklerden biri de ambulans şoförlüğü yapmaktır. Çünkü bu kişiler gün içinde zor şartlar ve zamanla yarıştığı gibi sürekli olarak yaralanan ve hatta hayatını kaybeden kişileri gördüğü içinde sabırlı ve psikolojik bakımdan güçlü bir yapıya sahip olmaları gerekir. Peki, Ambulans Şoförü Maaşları nelerdir?

Ambulans şoförü olabilmek için öncelikle bazı kriterlerin oluşması gereklidir. Bunlardan ilki, kişinin B sınıfı ehliyeti olmasıdır. Sonrasında gerekli ilk yardım sertifikalarını almalı ve ilgili kurumlara iş başvurusunda bulunmalıdır. Ancak ambulans şoförlüğüne aday olan kişinin ehliyet yılı da çok önemlidir. Yani oldukça zor ve dikkat gerektiren bu meslekte deneyim son derece önemlidir.

Deneyim oranına göre Ambulans Şoförü Maaşları konusunda bir rakam vermek gerekirse, 1.500.00 TL ile 3.000.00 TL arasında değiştiği söylenebilir. Son yıllarda bu mesleğe seçilen kişilerin daha bilinçli ve aktif kişilerden oluşmaları adına işe alımlarda çeşitli testlerden geçirildiği bilinmektedir. Ayrıca maaş konusunda bir başka ayrıntı ise kişinin çalıştığı kurum faktörüne bağlı olarak da maaş oranında değişiklik görüldüğüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir