Son Yazılar
Ana Sayfa / Bankalar / Anadolu Bank Kimin?

Anadolu Bank Kimin?

1997 senesinde özelleştirildikten sonra Habaş Grubuna satılan banka, bu tarihten sonra günümüze kadar artık Habaş grubuna aittir diyebiliriz. Ticari alanda birçok faaliyetleri bulunan ve büyük başarılara imza atan grubun baş kurucusu ise Hamdi Başaran olduğunu söyleyebiliriz. Böylece zincirleme olarak birden fazla şirkete sahip bu isim aynı zamanda da Anadolu Bank Kimin? Sorusuna da açıklık getirmiş bulunmaktadır. Belli bir süreden sonra ise hissedarlarının çoğaldığını görmekte ve hisse senetlerinin sahiplerini işitmekteyiz.

Anadolu Bank Hizmet Alanları

Müşterisi olduğunuz Anadolu bankası ile ilgili olarak aklınıza gelebilecek tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz hatırlatmak isteriz. Çalışma saatleri dâhilinde ve hafta içi günleri olmak şartı ile tüm fatura ödeme, para çekme ve para yatırma, EFT ve havale işlemleri, kredi kullanma ve kredi ödemeleri gibi tüm işlemlere hak sahibisiniz. Hem bireysel hem de ticari alandaki tüm çek ve senet tahsilatlarınızı da yine aynı şekilde yapabilirsiniz.

Anadolu Bank Grubu Hisseleri

Hem televizyondan hem de ekonomi haberlerinden takip edebileceğimiz bankanın grup hissedarları için küçük bir bilgi verecek olursak %69,9 olan en büyük hissenin Habaş  Sinai ve Tıbbi Gazlar Endüstri olduğunu görmekteyiz. Devamında ise Anadolu Bank Grubu Hisseleri olarak ikinci sırada yer alan %27,03 hissesi ile Mehmet Rüştü Başaran bulunmaktadır. Geri kalan diğer hisseler de yine diğer şirket gruplarına ait olduğunu söyleyebiliriz.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Türkiye Finans Bankasının Sahibi Kimdir?

Merak edilen banka ilk olarak 2005 yılında Family Finans ve Anadolu Finans kurumlarının birleşmesi sonucu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir