Son Yazılar
Ana Sayfa / Krediler / Araç İpotekli Kredi Nasıl Alınır?

Araç İpotekli Kredi Nasıl Alınır?

Çalıştığınız bankaya aracınızı teminat olarak göstererek talep ettiğiniz kredi türüne araç ipotekli kredi denir. Bu krediyi herhangi bir ihtiyacınıza yönelik talep edebilir, banka sizlerin kredi notu geçmişinizi ve aracın ipoteğe uyguluğu soruşturmasını yaptıktan sonra talebiniz onay görürse kredi alabilirsiniz. Dolayısıyla Araç İpotekli Kredi Nasıl Alınır? Diye merakınız, eğer geçmiş bankacılık işlemlerinizde bir aksaklık söz konusu değilse yukarıda belirttiğimiz şekilde zorlayıcı koşullar olmadan alınabildiği söylenebilir.

Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar

Değişken faiz oranları ile vade farkı doğrultusunda ihtiyacınız olan nakiti aracınızı ipotek ederek sizlere sunan bankalar bulunmakta ve bugün hemen her banka tarafınıza bu hizmeti sağlamaktadır. Ancak aracınızın marka ve modeli, kredi miktarında önemli bir etken olduğu için çoğu banka aracınızın %50 değerinde bir kredi tutarına onay verecektir.

İpotekli Araca Kredi Verilir mi?

Kredi kanunlarına göre ipotekli bir araç üzerinden aracın değerinin yarısı bir bankaya diğer bir yarısı ise başka bir bankaya ipotek edilerek kredi verilebilir. Ancak ipotekli araç üzerinde değeri kadar ya da değerinin üstünde bir ipotek varsa bu noktada bankalar kredi çıkartmaz. Ayrıca Araç İpotekli Kredi Nasıl Alınır? Sorunuz ipotekli bir araç üzerindense, bankanın sizin adınıza yapacağı soruşturmada geçmişiniz bankayı yeterli ölçüde tatmin etmezse, banka yine kredi hizmetine yanaşmayacaktır.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Senetle Kredi Veren Bankalar

Birçok kişinin farklı yerlere farklı insanlara çeşitli borçları bulunmaktadır bütün borçlarını tek bir ödeme altında …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir