Son Yazılar
Ana Sayfa / Katılım Bankaları / Bank Asya Katılım Bankası Konut Finansmanı

Bank Asya Katılım Bankası Konut Finansmanı

Türkiye’de faaliyet gösteren hemen hemen her finans kuruluşu müşterileri için konut kredisi olanakları sağlıyor. Ancak bu kredilerden yararlanırken dikkat etmek gerekiyor. Yüksek faiz oranları işleyen bir kredi satın aldığınızda hayatınız boyunca borçlu kalabilir ve birçok hukuki yaptırım ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu bakımdan faizsiz bankacılık hizmetinden yararlanmanız gerekir.

Bank Asya katılım bankası faizsiz ekonomi prensibiyle çalışan katılım bankacılığı sisteminin Türkiye’deki en köklü ve önemli temsilcileri arasında yer alıyor. Bank Asya, müşterilerine oldukça uygun fiyatlarla konut sahibi olma olanağı tanıyor. Kendiniz ikamet etmek ya da kiraya vererek gelir elde etmek için ihtiyacınız olan konutu Bank Asya ile satın alabilirsiniz.

Bank Asya Katılım Bankası Konut Finansmanı Başvurusu

Birçok kişiyi oldukça uygun vade oranlarıyla ev sahibi yapan Bank Asya Katılım Bankası alanında uzman personellerin çalıştığı bir finansman departmanına sahip. Konut finansmanı ve diğer kredi seçenekleri için yapılan başvurular değerlendirilerek en kısa sürede geri dönüş yapılıyor. Olumlu değerlendirme yapıldığında ise satın alma işlemi oldukça kısa bir sürede gerçekleşiyor.

Başvuru yapmak için kimlik fotokopisi, ikametgâh belgesi ve gelir belgesi götürmeniz yeterli olacaktır. Gelir kaynağınızı resmi olarak belgeleyen bir bordro, tapu, yatırım belgesi, ticaret odası kaydı ile bankaya başvurabilirsiniz. Bu belgeler banka şubesinde bulunuyorsa ve güncelse internet kanalından da başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Bank Asya Katılım Bankası Konut Finansmanı Hesaplama

Faizsiz bankacılık prensibiyle hizmet vermekte olan Bank Asya Katılım Bankası istediğiniz konutu sizin için satın alarak daha sonra belli bir kâr oranıyla size satmaktadır. Mortgage adı verilen sisteme yakın bir ödeme düzenli olduğunu söylemek mümkün. Anapara, masraflar ve kâr oranı belli bir vade oranına bölünmektedir.

Bank Asya Katılım Bankası Konut Finansmanı Faiz Oranları

Kâr oranları, temel olarak konut fiyatına ve masraflara bağlı olarak belirlenir ve yüzde oranında hesaplanır. Örneğin anaparanın üzerine %30 olarak faiz konulduğunda bu vade oranına göre değişmez. Masrafların bir kısmı taksitlerin tamamı ödendikten sonra tarafınıza geri ödenebilmektedir. Kâr hesaplamaları vade oranından bağımsız yapılır.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Vakıf Bank Katılım Bankası

Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olan Vakıfbank, geçtiğimiz günlerde bir katılım bankası kurdu ve bunu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir