Son Yazılar
Ana Sayfa / Katılım Bankaları / Bank Asya Katılım Bankası

Bank Asya Katılım Bankası

Araç satın almak için gereken miktarı banka kredileriyle karşılayabilirsiniz. Ancak kredi alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle birçok banka bu kredileri yüksek faiz oranlarıyla sağlamaktadır. Ancak Bank Asya için bu durumun geçerli olmadığını belirtmek gerekiyor. Bank Asya’ya başvurarak taşıt satın almak için ihtiyacınız olan krediyi oldukça uygun oranlarla edinebilirsiniz.

Bank Asya katılım bankası katılım bankacılığı prensibiyle çalışan bir finans kuruluşudur. Yani faizsiz bankacılık prensibiyle hizmet vermektedir. Bunun sebebi bankanın İslam’da öngörülen ekonomik düzene uygun, faizsiz bir şekilde hizmet verme amacıyla kurulmuş olmasıdır. Bu bakımdan Bank Asya’dan araç finansmanı alırken yüksek faiz oranlarının işleyeceğinden korkmanız gerekmez.

Bank Asya Katılım Bankası Araç Finansmanı Başvurusu

Araç satın almak için ihtiyacınız olan krediyi Bank Asya katılım bankası şubelerinden kısa sürede edinebilirsiniz. Başvurularınız kısa süre içinde değerlendirilecek ve onaylandığı takdirde ihtiyacınız olan miktar banka hesabınıza yansıyacaktır. Kredi için başvururken çeşitli belgeleri banka şubesine götürmeniz gerekir. Belgeleri teslim ettikten sonra başvurunuz değerlendirilmeye alınacaktır.

Araç kredisi ve diğer krediler için öncelikle nüfus cüzdanı fotokopisi ve ikametgâh belgesi götürmeniz gerekir. Ayrıca kazanç kaynağınıza göre bir gelir belgesinin de banka şubesinde olması gerekmektedir. Örneğin devlette ya da herhangi bir özel kurumda maaşlı olarak çalışıyorsanız bordro belgesi götürmeniz gerekecektir. Bu belgeler banka şubesinde hazırsa götürmeniz gerekmez

Bank Asya Katılım Bankası Araç Finansmanı Hesaplama

Belirtildiği gibi Bank Asya Katılım Bankası faizsiz bankacılık prensibiyle çalışan bir finans kuruluşudur. Dolayısıyla araç satın almanız için ödenek sağlarken yüksek faiz oranları bulunmamaktadır. Satın aldığınız miktar, çeşitli masraflar ve düşük kâr oranları eklenerek vade sayısına bölünür ve aylık olarak belli bir miktar ödemeniz gerekir.

Bank Asya Katılım Bankası Araç Finansmanı Faiz Oranları

Müşterilerine büyük fırsatlar sunan Bank Asya Katılım Bankası oldukça düşük kâr oranlarıyla hizmet vermektedir. Kâr oranları ise vade sayısına göre değişiyor. Bank Asya’ya başvurarak 12 ile 48 ay arasında vade seçenekleriyle araç kredisi alabilirsiniz. Belgeleriniz banka şubesinde bulunuyorsa müşteri hizmetlerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Ziraatbank Katılım Bankası Taşıt Finansmanı

Türkiye’nin en köklü bankası olan Ziraat Bankası da bütün dünyada rağbet gören bir sistem olan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir