Son Yazılar
Ana Sayfa / Genel / Bankacılık ve Sigortacılık Maaşları

Bankacılık ve Sigortacılık Maaşları

Günümüzde üniversitelerde yaygın olarak tercih edilen bankacılık ve sigortacılık bölümü, taban puanının düşük olmasından ötürü sözelci öğrenciler tarafından daha çok seçilse de, bölümün sayısala ve matematiğe dayalı olmasından ötürü bir hayli zorlandıkları ve hatta bir kısmının eğitimini yarıda kestiği bilinmektedir.

Ancak eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler için iş alanı oldukça geniş ve birçok bölüme nazaran daha fazla kazanç sağladığı söylenebilir. Peki, Bankacılık ve Sigortacılık Maaşları ne kadar? Özel bankalar, devlet bankaları, sigorta kurumları, finans ve finansal kuruluşlar gibi pek çok alanda çalışma imkanına erişen bankacılık ve sigortacılık mezunları, ayrıca başarı oranlarına göre farklı bir ile de devlet memuru olarak atanma şansları vardır. Ancak bu sanıldığı kadar kolay bir iş olmayıp, bir hayli çaba sarf edilmesi gereken bir süreçtir.

Dolayısıyla çalışılacak kuruma bağlı olarak da değişebilen Bankacılık ve Sigortacılık Maaşları konusunda ortalama bir tutar belirtmek gerekirse, yaklaşık olarak 2500,00 ile 3000,00 TL arasında bir ücret aldıkları söylenebilir. Ancak iş bulmakta da zorlanan ve uzun süre işsiz kalan mezunlar da bulunmakta olup, bu bölümü okuyacaklar kendi ifade edebileceklerine inanıyorlarsa bölümü tercih etmeleri tavsiye edilir.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

apple mağaza zorlu randevu

Apple Store Randevu alma

Apple Store’dan randevu alamıyor musunuz? Her baktığınızda hiç boş yer görünmüyor mu, sakın vazgeçmeyin çünkü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir