Son Yazılar
Ana Sayfa / Maaşları / Bebek Bakıcısı Maaşları

Bebek Bakıcısı Maaşları

Günümüzde birçok kişinin sürekli işi haline gelen bebek-çocuk bakıcılığı, bugünün zorlu yaşam koşullarında ebeveynlerin çalışma mecburiyetlerinin artmasıyla bakıcılara da talep artmış durumdadır. Bebek bakıcılığı ailenin çalışma saatlerine göre belirlendiği için saat konusunda belli kriterler yoktur. Yani Bebek Bakıcısı Maaşları sorgulandığında, net bir tutar söylemek mümkün olmayacaktır.

Çünkü işi gereği günde 4 saat bakım hizmeti almak isteyen bir aile ile günde 8 saat bu hizmeti talep eden ailenin vereceği ücret bir değildir. Bebek bakımında bebeğin yaş faktörü de bakıcının alacağı ücret konusunda değişkenlik gösterecektir. Her ebeveyn çocuğunu bilgili bir bakıcıya emanet etmek ister. Üniversitelerin çocuk bölümü mezunlarından alınan bebek bakımı hizmeti de yine maaş konusunda artış gösterecektir.

Ortalama bir tutar belirtmek gerekirse, Bebek Bakıcı Maaşları çoğu zaman hizmet verilecek aileyle anlaşıp aylık olarak da alırken, bazı kişilerin tercihi üzerine 5,00 TL’den başlayıp 30,00 TL’ye kadar değişen saat ücretleri bulunmaktadır. Yani bir bebek bakıcı verdiği hizmet deneyimine göre haftada 6 gün 4 saat çalışarak 120,00 – 720,00 TL arasında maaş alabilir. Eğer 8 saat çalışırsa, 240,00 – 1.440.00 TL arası alabilir. Bölgeye ve ailenin ekonomik durumuna göre 2.000.00 ile 3.000.00 TL arasında maaş alan bakıcılarda bulunmaktadır.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Jinekolog Maaşları

Kadın hastalıkları ve doğum ana bilim dalını içeren Jinekolog branşı, aynı zamanda bir açıdan onkolojiyi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir