Son Yazılar
Ana Sayfa / Maaşları / Cankurtaran Maaşları

Cankurtaran Maaşları

Yüzme sosyal aktivitesinin geliştiği havuz, deniz ve göl gibi her çeşit alanlarda, adından da belli olduğu gibi insanların can güvenliğinden sorunlu olan cankurtaranlar, sosyal tesislerde gözcülük yapar ve yardıma ihtiyacı olan bireylerin hızlıca yardımına koşarak hayati tehlikeyi ortadan kaldırır. Merak edilen Cankurtaran Maaşları konusunda değinmeden önce nasıl olunabilir bu konuda bilgilendirme yapalım.

Meslek Lisesi Acil Tıp alanı mezunu olan her birey cankurtaranlık üzerine verilen mesleki eğitimi aldıktan sonra bu işi yapmaya hak kazanır. Ancak cankurtaranlar deneyim açısından kendi içlerinde sınıflara ayrılır. Bunlar bronz, gümüş ve altın olarak nitelendirilmekte olup, altın cankurtaran unvanını kazanıp, 6 ay kadar mesleğinde ilerleyen kişiler federasyona başvurma ve sınava girme sonucunda cankurtaran eğitimi olabilmekte ve yine bronz, gümüş ve altın cankurtaran eğitmeni olarak kademeleri tamamladığında hem maaşı yükselmekte hem de kendi işini kurma fırsatı doğmaktadır.

Dolayısıyla her meslekte olduğu gibi belli bir süre çaba sarf edilmesi gereken Cankurtaran Maaşları ortalama 1.100.00 TL ile 1.600.00 TL arasında değişirken, mesleğinde ilerlemiş ve iyi bir kurum bünyesinde hizmet veriyorsa 4.000.00 TL’ye kadar maaşının yükselmesi söz konusudur.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Jinekolog Maaşları

Kadın hastalıkları ve doğum ana bilim dalını içeren Jinekolog branşı, aynı zamanda bir açıdan onkolojiyi …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir