Son Yazılar
Ana Sayfa / Maaşları / Doktor Maaşları

Doktor Maaşları

Günümüzde meslek dalları içinde doktorluk hemen herkesin favori gördüğü bir meslektir ama oldukça meşakkatli bir aşamadan sonra bu unvanın hak edildiği gibi birde her bireyin yapabileceği bir iş değildir. Bugün merak edilen Doktor Maaşları pek çok duruma göre değişkenlik gösterir. Yani doktorun mezuniyet yılı, bulunduğu hastane, mesleki deneyimi ve branşı gibi hususlar, maaş konusunu direk etkileyen faktörlerdir.

Genel anlamda bakıldığında sendikalar ile hükümet arasında yapılan anlaşmayla zam oranları da belirlenerek 2016 yılında en düşük doktor maaşı 2.114.00 TL iken en yüksek doktor maaşı 8.090.00 TL olarak belirtilmiştir. Ancak mesleğinde 10-15 senelik başarı hikayeleriyle dolu bir doktorun maaşı, tabi ki standartların epeyce üstündedir.

Bunun yanı sıra özel bir kurumla kamu kurumunda görev yapan Doktor Maaşları da aynı orantıda değildir. Dolayıyla bir doktor özel muayenesini de kurduğu düşünülürse yaklaşık olarak ayda 20.000.00 TL kazanması olası bir durumdur. Ayrıca nöbet çizelgeleri, kıdem farkları ve çeşitli etkenlerden ötürü bir doktorun net maaşını bilmek mümkün değildir.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Jinekolog Maaşları

Kadın hastalıkları ve doğum ana bilim dalını içeren Jinekolog branşı, aynı zamanda bir açıdan onkolojiyi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir