Son Yazılar
Ana Sayfa / Bankalar / Dosya Masrafında Mahkeme Bankayı Haksız Buldu

Dosya Masrafında Mahkeme Bankayı Haksız Buldu

Genel anlamda baktığımız zaman kredi kullanmak için zaten yüklü miktarlarda faiz ödenmesine rağmen bir de bankanın yüklü miktarlarda dosya masrafı talep ediyor olması nabızları yükseltmeye yetmiştir. Ancak alınan kararlar sonrası canı yanan müşteriler tarafından açılan ilk mahkemeler de dahi Dosya Masrafında Mahkeme Bankayı Haksız Buldu ve almış olduğu haksız paraları müşterilerine geri ödemesini önerdi. O günden sonrada geçmişe dönük son 10 yıla kadar ödenen her bedelin geri alındığını da görmekteyiz.

Dosya Masrafları Gerçekten Geri Alınabiliyor Mu?

Bilen veya hala bilmeyen her kesimden vatandaşı ilgilendiren dosya masrafları mahkeme heyetine dilekçe verilerek gerçekten de geri alınabilmektedir. Hem de son 10 yılı kapsayan tüm dosya ve kart aidatları da dâhil ödemeleriniz geri alabileceksiniz. Zaman kaybetmeden ilçeniz kaymakamlığına giderek bankanıza veya bankalarınıza mahkeme açabilirsiniz. Açılan tüm mahkemeler olumlu sonuçlanmakta ve vatandaş parasını alabilmektedir.

Hangi Şartlarda Dosya Masrafları Geri Alınıyor?

Bakıldığı zaman herhangi bir şart öne sürülmemektedir. Bankalardan alacağınız kredi dosya masrafı veya kredi kartı yıllık aidat ücretleriniz var ise bunları beyan eden evraklarınız yanınızda olduğu sürece bankaya dava açabilmektesiniz. Bireysel veya ticari fark etmeksizin tüm mahkeme yolları vatandaş için açık bulunmaktadır. Mahkeme heyetine dilekçenizi yazarak ilk adımı atıyor ve ardından da mahkeme sonucu beklemektesiniz. Böylece Dosya Masrafları geri alına bilirliğini bir kez daha ispatlamaktadır.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Türkiye Finans Bankasının Sahibi Kimdir?

Merak edilen banka ilk olarak 2005 yılında Family Finans ve Anadolu Finans kurumlarının birleşmesi sonucu …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir