Son Yazılar
Ana Sayfa / Eft Saatleri / EFT Nedir?

EFT Nedir?

Bankacılık sektöründe bankalar arası yapılan para aktarma işlemine Elektronik Fon Transferi yani bilinen adıyla EFT denir. Şimdi EFT Nedir? Biraz daha detaylı anlatalım. Her bankanın kendi belirlediği saatler arasında yapılmak kaydıyla müşterisine sunduğu bu hizmet, genel olarak sabah 8:00 – 9:00 arası başlayan akşam ise 16:00 – 17:25 de son bulan bankacılık işlemlerinden kişinin kendi bankası dışında bir bankaya yapacağı para transferi işlemini içerir.

Mesela, bir şahsa para göndermeniz lazım ama sizinle aynı banka müşterisi değil. Bu noktada şubenizden veya en kolay yolu olan internet bankacılığı üzerinden şahsın İban numarası ve göndereceğiniz tutarı belirlediğinizde, sistem otomatik olarak şahsın bankasını da sizlere gösterecek olup, işleminizi bankanızın EFT saatleri içinde yaptığınızda yaklaşık 10 dakika içinde para transferi gerçekleşmiş olacaktır.

Ancak hafta içi veya hafta sonu verdiğiniz EFT talimatı, muhatap bankanın müşterisine mesai saatleri dışında verilmesinden ötürü online sistemle hemen geçmek yerine, talimatınızı takip eden ilk iş gücü saatinde otomatik şekilde geçecektir. Dolayısıyla EFT Nedir? Dediğinizde en basit açıklaması, bankanız dışında bir banka müşterisine yapılan para transferidir diyebiliriz.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Teb Bankası EFT Saatleri 2016

Teb Bankası müşterisiyseniz yapmak istediğiniz diğer bankalara para transferi işleminde her kurumda olduğu gibi EFT …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir