Son Yazılar
Ana Sayfa / Maaşları / Ev Temizlikçisi Maaşları

Ev Temizlikçisi Maaşları

Temizlik sektöründe hizmet veren bireyler, yarım zamanlı ya da tam zamanlı olmak kaydıyla çalışma koşulları doğrultusunda değişken maaş aralığına sahiptir. Çalışmak zorunda olan çiftler, evlerinde yapılması gereken işleri yapmaya zaman bulamadıkları için yarım gün ya da her gün yanlarına yardımcı bayan alırlar. Bunun yanı sıra bazı bireyler ise hafta da bir gün şeklinde temizlik görevlisine ihtiyaç duyabilirler. Dolayısıyla çalışma şekli ve saat konusunda esneklik gösteren Ev Temizlikçisi Maaşları da birbiriyle kıyaslanmayacak ölçüde farklı olmaktadır.

Ancak genel olarak bir fiyat belirtmek gerekirse, evlere gündelik temizliğe giden bayanların günlük yevmiye tutarı 40,00 TL ile 100,00 TL arasında değişmektedir. Bu şekilde yevmiye usulü çalışan bir kadının aylık maaşı 26 gün üzerinden 1.040.00 TL 2.600.00 TL arasındadır.

Ancak temizlik hizmeti almak isteyen çiftlerin bazıları yardımcılarına aylık olarak ödeme yapmakta ve birde günlük yemek ihtiyaçlarının da karşılanmasını istediği için Ev Temizlikçisi Maaşları bu doğrultuda yine 2.000.00 ile 3.500.00 TL arasında değiştiği söylenebilir.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Pilot Maaşları

Ülkemizde bazı meslek dalları özellikle erkeklerin çocukluk hayalidir ve bunu gerçekleştirmek için bir hayli çaba …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir