Son Yazılar
Ana Sayfa / Krediler / Evleneceklere Devlet Yardımı 2016

Evleneceklere Devlet Yardımı 2016

Zorlu yaşam koşullarında bireylerin evlilik girişimlerinde bunmaları bir hayli fazla masrafı da beraberinde getireceği için maddi zorluklarla karşılaşılması olası bir durumdur. Bu nedenle 18-24 yaş arası evlenecek ancak maddi yetersizlik yaşayan çiftlere devlet tarafından evlilik kredisi fırsatı sunulmaktadır. Bu fırsattan yararlanmak için çiftlerin Türk Ceza Kanunu’nun da yer almakta olan ağır suç hallerinden birine çarptırılmamış olması yeterli gelmektedir. Bu koşula uygunluk sağlayan Evleneceklere Devlet Yardımı 2016 yılında yapılacak olup, üstelik 10.000 TL tutarındaki destek kredisi 1 sene ötelenerek 4 yılda geri ödeme planı üzerinde temin edilecektir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisinde Faiz Var mı?

Pek çok banka aracılığıyla alabilecek olduğunuz evlilik kredisi konusunda bankaların değişken orana sahip faiz uygulaması bulunmaktadır. Ancak Devlet Destekli Evlilik Kredisi uygulamasında faiz söz konusu değildir. Üstelik çiftler evlendikten sonra ödeme planı zarfında çocuk sahibi olurlarsa, ödeme planını 1 yıl kadar öteleme hakkına da sahiptirler.

Devlet Destekli Kredi İle Çeyiz Parası Aynı mı?

Devlet destekli evlilik kredisi, bireylere esnek vadede kolay geri ödeme seçeneğiyle sunulan bir uygulamadır. Ancak çeyiz parası kişilerin çeyiz hesabı açarak biriktirdikleri paraya belirli oran karşılığında geri ödemeksizin yapılan katkıyı içermektedir. Dolayısıyla ikisi birbirinden ayrı uygulamadır.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Senetle Kredi Veren Bankalar

Birçok kişinin farklı yerlere farklı insanlara çeşitli borçları bulunmaktadır bütün borçlarını tek bir ödeme altında …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir