Son Yazılar
Ana Sayfa / Krediler / Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Günümüzde yeni evlenecek çiftlerin sosyal yaşam kalitelerinin iyileştirilmesi yönünde evlilik kredisi adı altında destek verilmektedir. Bu bağlamda çiftlerin merak ettiği Evlilik Kredisi Nasıl Alınır? Konusu için bireysel banka aracılığıyla alınabildiği gibi devlet destekli evlilik kredisinin de alındığını söyleyebiliriz. İkisi arasındaki fark geri ödeme noktasında vade farkıyla birlikte bireysel bankacılıkta faiz alınırken devlet destekli kredi uygulamasında faiz oranı bulunmamaktadır.

Bireysel Bankacılıkta Evlilik Kredisi Faiz Oranı

Çiftlerin çalışmış oldukları banka tarafından Evlilik Kredisi almaları pek tabi mümkündür. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus, bankalarının bu hizmete karşı yüzdelik faiz oranının ne olduğudur. Bugün birçok bankanın faiz oranında değişkenlik görülmekte olup, genel olarak faiz ortalaması %1,05 ile %1,79 oranları arasında gerçekleşmektedir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar ardından Devlet Destekli Evlilik Kredisi alma yaşı 18 ile 24 yaş aralığı olarak belirlenmiştir. Bu yaş aralığında evlenecek olan her birey devlet bankasına kredi başvurusu yapabilecek ve eğer Tük Ceza Kanunu çerçevesinde herhangi bir suç işleme unsuru gözükmüyorsa kefilsiz ve faizsiz devlet destekli kredi alabilmektedir. Ayrıca devlet destekli evlilik kredisinde 10.000 TL kredi tutarı 1 yıl süreyle ödemeksizin sağlanacak olup, 4 yıl geri ödeme planı içinde çiftin çocuğu olma durumunda ödeme planı 1 yıl ertelenebilecektir.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Senetle Kredi Veren Bankalar

Birçok kişinin farklı yerlere farklı insanlara çeşitli borçları bulunmaktadır bütün borçlarını tek bir ödeme altında …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir