Son Yazılar
Ana Sayfa / Bankalar / Finansbank’ın Sahibi Kimdir?

Finansbank’ın Sahibi Kimdir?

Bir Türk bankası olarak ülkemizde1987 yılında kurulan ve bankacılık sektörünün en karlı bankalarından biri olmaya hak kazanan Finansbank, kendine talip olan ve yine aynı zamanda da Yunanistan’ın en büyük bankası olan National Bank Of Greece 2006 yılında satılmıştır. Satılma gerçekleştiğinden sonra ise yine kaldığı yerden banka ilişkilerini sürdürmeye devam eden Finansbank için merak edilen en önemli sorusu olan Finansbank’ın Sahibi Kimdir? Sorusuna da açıklık getirmiş olmaktayız.

Finansbank Kaç Sene Türk Bankası Olarak Hizmet Vermiştir?

1987 yılında kurulduğuna ve 2006 yılında satıldığına göre toplam da 19 sene boyunca Türk bankası olarak hizmet verdiğini görmekteyiz. Daha sonrasında sahibi olan Yunanistan’ın en büyük bankası adı altına geçmiştir. Hisseleri ise yeni sahibinin birkaç dalında yönetilmektedir.

Finansbank’ın Müşterilerine Vermiş Olduğu Hizmetler Nelerdir?

Bankacılık sektörü olarak bankaların vermiş olduğu tüm hizmetleri Finansbank da aynı şekilde sunmaktadır diyebiliriz. Özellikle bireysel ve ticari alanda çok gelişme göstermekte olduğu için KOBİ bankacılıktan, Mortgage bankacılığa kadar faaliyetleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra para çekme ve yatırma, fatura ödeme, çek tahsilatı yapma, kredi ve kredi kartı borcu ödeme ve kredi kullanımları gibi hizmetleri bulunur. Bu hizmetleri şubelerden olduğu gibi aynı zamanda Finansbank internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve ATM noktalarından da gerçekleştirilebildiği bir gerçektir. Hem hızlı hem de güvenli işlemlerle hafta içi her gün hizmet vermektedir.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Türkiye Finans Bankasının Sahibi Kimdir?

Merak edilen banka ilk olarak 2005 yılında Family Finans ve Anadolu Finans kurumlarının birleşmesi sonucu …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir