Son Yazılar
Ana Sayfa / Kredi Notu / Findeks Kredi Notu İtiraz

Findeks Kredi Notu İtiraz

Findeks sitesinden rapor aldıktan sonra kredi notunuzun çok düşük olduğunu düşünüyorsanız ya da raporunuzda bir hata olduğunu düşünüyorsanız buna itiraz etmeniz mümkün.  Kredi Notu itirazları KKB’nin sitesindeki MİDES yani Müşteri İtiraz Değerlendirme sistemi üzerinden yapılmaktadır.

Kredi Notu puanınıza itiraz edebilmek için son bir ay içerisinde Findeks ya da bankalar aracılığıyla kredi notunuzu öğrenmiş olmanız gerekmektedir. Oradaki kredi notu raporunda yer alan referans numarasını vermeniz gerekmektedir. Bu referans numarasını en rahat Findeks üzerinden aldığınız Kredi Notu raporundan ulaşabilirsiniz. Bunun içinde belli bir ücret almaktadırlar. (Sadece sorgulama ücreti numara için ayrıca ücret istemiyorlar)

Müşteri İtiraz Sistemi (MİDES)

MİDES üzerinden Risk raporunuzun doğruluğunu teyit edebilirsiniz diğer bir deyişle Kredi Notu’nuz doğru mu değil mi kontrol edebilirsiniz.

Risk Raporu itiraz girişi bölümünden referans numaranız ile itirazda bulunabilirsiniz.

Risk raporu itiraz sorgulama bölümünden de sonucunu görebilirsiniz.

Banka Aracılığıyla Kredi Notu İtirazı

Banka üzerinden de kredi notuna itiraz edilebilmektedir. Ancak sistem üzerinden online yapmak her zaman işlemlerin daha hızlı ve kolay olmasını sağlamaktadır. Bizim tavsiyemiz online MİDES üzerinden yapmanızdır. Ancak yinede Müşteri temsilcinize danışabilirsiniz.

Kredi Notuna İtiraz İşe Yarıyor mu?

Aslında genel olarak olumsuz sonuçlanır. Çünkü belli bir algoritmayla sistem tarafından hesaplandığından dolayı biz yanlışlık olduğunu düşünsekte yanlış olmuyor. Aslında genel şikayet kredi notu hesaplanma şekliyle oluyor o yüzden de sonuç istenildiği gibi olmayabiliyor.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Merkez Bankası Kredi Notu Sorgulama

Bankalarla olan ilişkinizi bire bir belirleyen bir etken olan kredi notu, geçmiş zamanda kullandığınız krediler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir