Son Yazılar
Ana Sayfa / Krediler / Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Hiç şüphesiz Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Garanti bankası sunduğu ürün ve hizmetler ile çok sayıda müşteriye sahip. Günden güne çoğalarak büyümesini sağlayan müşterilerine sunduğu ürünlerdeki faiz oranları da oldukça makul olan banka güvenilir bankalardan biri olarak adından söz ettiriyor.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları ve İstenilen Belgeler

Garanti bankasının sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi çeşitlendirilmiş olduğu gibi çekilecek tutara göre de farklı faiz oranlarına sahip. Sadece talep edilen tutara değil, vade süresine de göre değişen faiz oranı az kredi kullanan ve kısa vadede ödeyen ile yüksek miktarda kredi kullanarak uzun vadede ödeyen müşterilerin masraflarını eşit dağıtabilmek amacı ile yapılmaktadır. Sadece bu düzen faiz oranında değil, alınan dosya masrafnda da uygulanan bir sistemdir. En düşük faiz oranı olarak belirlenen başlangıç faiz oranı olan %1,33 tutar ve vade süresi arttıkça değişkenlik göstermektedir. Bu avantajlı krediden faydalanmak için Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu istenilen belgeler adı altında yer alanlar ise, kimlik, gelir belgesi ve ikametkah belgesidir. Kimlik dışında gelir belgesi ve ikametkah belgesi her zaman talep edilmese de özellikle gelirini birden fazla belge ile ibraz etmek isteyenlerden talep edilmektedir. Devlet memurlarından ve emeklilerden bu tür bir gelir belgesi talep edilmediği gibi genelde kredileri de hemen onaylanmaktadır. Bu durumun olumsuz olma olasılğı ise kişinin kredi sicilindeki pürüzden kaynaklanabilmektedir. 18 yaşını doldurmuş ve gelirini belgeleyebilen kişilerin kredi başvurularını değerlendiren Garanti Bankası aynı gün içinde müşterisine onay veya red cevabını vermekte yine aynı gün çok yüksek olmayan kredi tutarlarının ödemesini gerçekleştirmektedir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi’ne Nasıl Başvurabilirim?    

Başvuru için en hızlı yöntem elbette ki internet sitesi üzerinden yapılacak başvurudur. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvuru formu üzerinde gerekli olan bilgilerin hepsi doğru bir şekilde girildiğinde aynı gün değerlendirilmektedir. SMS ile başvuru ise biraz daha uzun sürede değerlendirilmektedir. En kısa sürede çözümlenen başvuru yöntemi ise elbette ki şubeye başvuruda bulunmaktır. Sonuçlanan kredi kısa mesaj veya arama ile kredi başvurusu yapan kişiye bildirilmektedir.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Senetle Kredi Veren Bankalar

Birçok kişinin farklı yerlere farklı insanlara çeşitli borçları bulunmaktadır bütün borçlarını tek bir ödeme altında …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir