Son Yazılar
Ana Sayfa / Sahibi Kim / Garanti Bankasının Sahibi Kim?

Garanti Bankasının Sahibi Kim?

Baktığımız zaman ülkemizin en büyük 2. Bankası olarak bilinen garanti bankası ilk olarak 1946 yılında Ankara’da kurularak faaliyet göstermiş bulunmaktadır. 1976 yılında en büyük hissedarı Koç grubu iken daha sonraları hemen hemen tamamı Sabancı grubuna geçmiştir. 2010 senesinde yapılan bir antlaşma ile hisselerin bir kısmını daha sonradan da 2014 yılında diğer bir bölümünü İspanyanın ikinci bankası olan BBVA ya vererek Garanti Bankasının Sahibi Kim? Sorusuna cevap vermiş bulunmaktadır. Böylece % 10 doğuş grubu, % 39,9 BBVA, % 50,09 ise diğer ortaklar olarak bilinmektedir.

Garanti Bankasının Vermiş Olduğu Diğer Hizmetler

Baktığımız zaman geniş bir çalışma ağına sahip olarak müşterilerine hizmet veren bankamız ilk olarak bireysel, kurumsal ve bir de özel bankacılık olarak işe başlamıştır. Ardından Garanti Bankası özel bankacılığın dışında leasing, sigorta, emeklilik, faktoring ve filo olarak da devam ederek ayrıca yurt içi ve yurt dışı ortaklıklarıyla da entegre finansal hizmetleri vermektedir.

Garanti Bankası Açılış/Kapanış Saatleri

Yoğun bir çalışma temposuna sahip olarak çalışmalarını yürüten bankamız güne erken saatlerde başlamaktadır. Özellikle Garanti Bankası için söyleyebileceğimiz çalışma saatleri ise 09.00-12.30 ile 13.30-17.00 olarak belirlendiğini ve bu şekilde devam ettiğini söyleyebiliriz. Bu zaman dilimleri dışında ve hafta sonları kapalı bulunarak işlem kabul etmemektedir. Ayrıca resmi bayramlarda ve dini bayramlarda da kesinlikle kapalı olmaktadır.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

teb bankası

Teb Bankasının Sahibi Kim?

1927 yılında Kocaeli’nde kurulan ve günümüze kadar kendini geliştirerek gelmeyi başaran bankamız daha sonraları merkezini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir