Son Yazılar
Ana Sayfa / Bankalar / Garanti Kart Numarası Nerde Yazıyor

Garanti Kart Numarası Nerde Yazıyor

Her bankanın kendine ait bir kart numarası mevcuttur. Buradan yola çıkarak elimizde bulunan ve kullanmakta olduğumuz kartın, kart numarasının nerede yazdığını bulabilmek ise çok kolaydır. Yapmamız gereken tek şey Garanti Kart Numarası Nerde Yazıyor için ilk olarak kartı elimize almak ve üzerinde yani kartın orta kısmında alta doğru bulunan kabartılı rakamları bulmaktır. Bu rakamlar toplamda 16 tane olmakta ve her daim için bize lazım olabilecek numaralardır.

Günümüzde kart numaraları çok işe yaramaktadır. İlk olarak güvenlik bakımından bizi temsil eden ve her aşamalarda kullanılması gereken numaralardır. Hesap kartı veya kredi kartı kullanan kişilerin hala bilmedikleri Garanti Kart Numarası Nerde Yazıyor sorusunun cevabı ise kartın ön yüzünde yer alan ve kabartmalı bir şekilde olan soldan sağa doğru saydığımız vakit 16 tane olabilecek sayıların tamamıdır diyebiliriz.

Kartımızda yer alan kart numarası sadece bir numaradan ibaret değildir. Bizim bilmediğimiz birçok anlama sahip olduğu için birkaç açıklama ile hemen ne özelliklere sahip olduğunu öğrenebiliriz. Toplam 16 haneden oluşan kartın numarasının ilk 6 rakamı kart numarasıdır yani hangi banka tarafından verildiği bilgisidir. Devamındaki 9 rakam ise size bankanız tarafından verilen hesap numarasıdır. Böylece en sonda kalan tek rakamda kartınızın güvenliği oluşturan rakam olarak bilinir. Kısacası merak ettiğimiz kartın numarasının nerede yazdığını öğrenebilmek bu şekilde kolaylaşmış olmaktadır.

http://kartnumarasi.com/

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Türkiye Finans Bankasının Sahibi Kimdir?

Merak edilen banka ilk olarak 2005 yılında Family Finans ve Anadolu Finans kurumlarının birleşmesi sonucu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir