Son Yazılar
Ana Sayfa / Krediler / Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2016

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2016

Artık bütün bankalarda bir başvuru yapıldığında Gelir belgesi istenmektedir. Gelir Belgesi olmadan kredi veren banklar içinde özel şartlar vardır. Öğrenci ya da ev hanımı olmak gibi.

Günümüzde tüketicilerin herhangi bir bankaya yapacak oldukları kredi başvurularında gerekli belgeler arasında ilk olarak gelir belgesi talep edilmektedir. Kredi kullanabilme yaş sınırına gelmiş ve sigortalı olarak bir işte çalışmakta olan tüm tüketiciler bankaların tüm müşterilerine ve tüketicilerine sunmuş oldukları tüketici, ihtiyaç, ev ve taşıt kredilerine başvurarak bu kredilerden yararlanmaları mümkündür. Banka sayısının ve bankaların şube sayılarının hızla artmakta olduğu dönemde bankacılık sektörü içerisindeki rekabet de aynı oranda artmaktadır. Bunun sonucu olarak da bankalar mevcut müşteri potansiyellerini arttırmaya yönelik kampanyalar düzenlemekte ve tüketicilerin ihtiyaçlarına karşılık çeşitli alternatif kampanyalar sunmaktadırlar.

Bankaların rekabet ortamı içerisinde farklı alternatif seçeneklere başvurdukları kampanyalar dahilinde gelir belgesiz kredi seçeneği bulunmaktadır. Geçmiş dönemlerde bankaların çalışma politikalarınca gelir belgesiz kredi kullandırma imkanı mevcut değilken, günümüzde bu durum aynı değildir. Gelir belgesi olmadan kredi kullanılabilmektedir. Gelir belgesiz kredi veren bankalar bu kredi türünde yüksek vadelerde ve düşük faiz oranlarında nakit ihtiyacı olan tüketicilerin taleplerine olumlu yanıt verebilmektedir.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2016 yılında da ev hanımları başta olmak üzere öğrenciler ve sigortasız olarak çalışmakta olan tüm tüketicilere bu kredi seçeneğini sunmaktadırlar. Bankalar gelir belgesiz kredi ürünü tüketicilerin kullanmasına olanak sunarken belli koşul ve şartların da yerine getirilmesini ve uyum sağlanmasını talep etmektedir. Öncelikle ev hanımlarının gelir belgesiz kredi seçeneğinden yararlanabilmesi için eşin maaş bordrosu ya da kefalet karşılığında başvurularını onaylamaktadır. Bir takım bankalar ise gelir başvuru esnasında tüketicinin teminat göstererek kredi kullanmasını istemektedir. Bu seçenekler bankaların çalışma koşullarına ve kredinin kullanım şartlarına bağlı olarak değişmektedir.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2016 yılı içerisinde TEB, Akbank, Yapı Kredi, ING Bank, İş Bankası ve Deniz Bank olarak sayılabilmektedir. Bu bankalara yapılan kredi başvurularında gelir belgesiz işlem yapmak mümkündür. Ancak bankalar işlem esnasında tüketicinin mevcut kredi borcunu ödeyebilme durumundan emin olması ve kredi borcunun ödemelerini garanti altına alması gerekmektedir. Bu aşamada tüketicilerin gelir belgesi beyan etmeden kredi kullanabilmesi için bankalar geçmiş dönem finansal kayıtları inceleyerek kişilerin risk analizleri hakkında bir ön bilgi edinmektedirler. Kişinin geçmiş dönem risk analizlerinde her hangi bir negatif kayıt bulunmuyorsa bankalar işlemleri hızlı bir şekilde onaylamaktadır. Özetlenecek olursa gelir belgesiz kredi veren bankalar 2016 yılında da öncelik olarak kişilerin Kredi Kayıt Bürosu tarafından kayıt altına alınmakta olan kredi notlarını incelemektedir. Tüketicinin kredi notunun kabul görür oranda olması bankaların risklerini en aza indirmesi sebebi ile işlemin onaylanmasına yol açmaktadır. Bu durum sonucunda da banka gelir belgesiz talep etmemektedir.

Gelir belgesiz kredi ürününe başvuruda bulunmak için gerekli evraklar ise öncelikle her kredi seçeneğinde olduğu gibi kişinin kimliği ya da noter onaylı kimlik fotokopisidir. Ayrıca kişinin adına kayıtlı olan ve son 3 aylık döneme ait olan herhangi bir telefon, doğalgaz ya da su faturasının başvuru esnasında beyan edilmesi zorunludur.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Senetle Kredi Veren Bankalar

Birçok kişinin farklı yerlere farklı insanlara çeşitli borçları bulunmaktadır bütün borçlarını tek bir ödeme altında …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir