Son Yazılar
Ana Sayfa / Bankalar / Hangi Bankada Hesabım Var

Hangi Bankada Hesabım Var

Yeni yasa ve yeni kanun tasarılarına göre birçok insanı yakından ilgilendiren banka mevzuatları yer almaktadır. Özellikle açık kalan ve unutulan banka hesapların kapatılması ile alakalı bilgilendirmeler doğrultusunda her kesimden insan hesaplarını araştırma derdine kapılmaktadır. Tüm bunların hareket kazanması ile alakalı olarak Hangi Bankada Hesabım Var sorusunun cevabını da kişiler her geçen gün kendi kendilerine sormaktadır. Kolay gibi görünmüş olsa da banka ile alakası olmayan ancak zamanında işlem görmüş kişilerin pek hatırlayabileceği bir durum değildir.

Hangi Bankada Hesabımın Olduğunu Nasıl Öğrenirim?

Tatbikîde kesinlikle birebir giderek ve sorarak öğrenebileceğiniz bir bilgidir. Bu tarz bilgiler ikinci kişilerle de paylaşılmadığı için direk kendi başınıza araştırma yapmalısınız. Tek tuşla yapılabileceği bir işlem olmadığı gibi işi kolaylaştırabileceğiniz bir yöntemi elbette bulunmaktadır. Şöyle ki ilk olarak çalıştığınız ve çalışmaktan vaz geçtiğiniz bankalardan başlayarak hesabınızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Bankalarda Var Olan Kullanmadığım Hesaplarımı Ne Yapmalıyım?

Araştırma yaparak ve araştırma sonucunda elde ettiğiniz var olan hesaplarınızı mutlaka kapatma yönüne gitmelisiniz. Yani yıllar öncesinde açtırdığınız ve bir daha işlem yapmak için gerek görmediğiniz hesabınızı kullanıma kapatmanız sizin açınızdan önemli olduğu için açık kalmasının da bir anlamı bulunmamaktadır. Kapalı kalması demek sizin hesap işletim ücreti ödemeyeceğiniz anlamına geldiği için, açık kalması durumlarında da ekstradan borçlanma söz konusu olacaktır. Dolayısıyla Hangi Bankada Hesabım Var diye merak ediyorsanız, mutlaka araştırmasını yaparak kullanmayacağınız hesapları kapatmalısınız.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Türkiye Finans Bankasının Sahibi Kimdir?

Merak edilen banka ilk olarak 2005 yılında Family Finans ve Anadolu Finans kurumlarının birleşmesi sonucu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir