Son Yazılar
Ana Sayfa / Soru Cevap / Havale Nedir?

Havale Nedir?

Bankacılık alanında kişilerin gereksinim duyduğu pek çok işlem vardır. Bunlardan en sık kullanılan hizmetlerden biri de havale işlemidir. Peki, Havale Nedir? Havale bir şahsın çalıştığı banka ile çalışan diğer bir şahsa para gönderme işlemine denir. Yani siz A bankası müşterisi olduğunuzu farz edersek, para göndermek istediğiniz kişinin de A bankası müşterisi olması gereklidir.

Ancak bu sayede bankanızın size sunduğu havale işleminden faydalanabilirsiniz. Havale yapmanın iki yöntemi bulunmaktadır. Birincisi para transferi yapacağınız şahsın hesap numarası, şube kodu, alıcı ad soyadı ve göndereceğiniz tutarı belirtmeniz gereklidir. İkincisi ise İban numarası ile para transferi bölmesine alıcının iban numarasıyla aktaracağınız para tutarını girmeniz yeterli olacaktır. İki şekilde de Havale yapabilir, sorunsuz para transferini sağlayabilirsiniz.

Merak ettiğiniz Havale Nedir? Konusunu açıklığı kavuşturduktan sonra, bir diğer merak edilen havale nereden yapılır? Sorusunu da açıklayalım. Havale işleminizi pek çok noktadan yapabilirsiniz. Şubeniz aracılığıyla havale işlemi yapabileceğiniz gibi ATM’den, mobil bankacılıktan ve internet bankacılığı üzerinden de kolayca işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hakkında admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir