Son Yazılar
Ana Sayfa / Kredi Kartları / HSBC Advantage Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır ?
hsbc advantage

HSBC Advantage Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır ?

Bankacılık dünyasında yeri sağlam olan kuruluşlardan birisi de HSBC Bankasıdır. Birçok insanın kredi kartından banka kartına kadar onlarca bankacılık hizmetinden yararlandığı bir banka olan HSBC müşterileri tarafından oldukça takdir edilen bir bankadır. Fakat müşterilerin kredi kartlarını kullanmaları esnasında ödeme kısmını düşünmeyerek hesapsız bir biçimde harcama yapmaları ile birlikte kredi kartı borçları birikmektedir. Bunun sonucunda kişiler kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanmaktadırlar. Borçlarını ödemek zorunda kalan kullanıcılar hal böyle olunca kredi kartlarını kapatmak istemektedirler. Kişilerin kredi kartlarını kapatmaları için en gerekli şart kredi kartında herhangi bir borcun kalmamış olmasıdır. Kredi kartında borç kalmadıktan sonra kartı kapatmak isteyen müşteriler iki yol ile birlikte bu işlemi gerçekleştirebilirler. Bunlardan birincisi banka şubelerine gitmektir. HSBC banka şubelerinin en yakınına gidilerek kredi kartı kapatma isteği dilekçesi doldurulur ve banka görevlisine verilir. Sonrasında kredi kartı kapatma işleminiz gerçekleşmek üzere bankaya bildirilir ve kartınızın iptali gerçekleşir. İkinci yol ise 0850 211 0 111 numarası aranılarak gerçekleştirilir. Numara arandıktan sonra bant kaydı ile birlikte yönlendirmeler sonucunda kişi banka görevlisine aktarılır ve isteğini dile getirir. İstek sonucunda kredi kartı kapatma işleminiz başlatılmış olur.

HSBC Advantage Kredi Kartı İptali Sonrasında Tekrar Açılabilir Mi ?

HSBC Kredi kartı kapatıldıktan sonra müşteri ile birlikte banka arasında herhangi bir sorun yaşanmamışsa kredi kartı ilk alındığı gibi kolaylıkla yeniden kullanılmak üzere bankadan istenilebilmektedir. Fakat kişi borçlarını öderken bir sorun yaratmışsa, borcunu gereğinden fazla geciktirmişse kredi kartını tekrardan alma şansı düşüktür.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

cardfinans kredi kartı

Cardfinans Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır ?

Cardfinans kredi kartını kullanamayıp ödemelerini yapamayanlar kredi kartlarını iptal etmek istiyorlar fakat iptal edemiyorlar neden …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir