Son Yazılar
Ana Sayfa / Maaşları / İnsan Kaynakları Uzmanı Maaşı

İnsan Kaynakları Uzmanı Maaşı

Bir firmada insan kaynakları uzmanı olarak yer alan birey, firmanın personel alımı, personel değerlendirilmesi, personelin firma içinde uygun pozisyonlara yerleştirilmesi, personelin eğitimi ve kariyer yönetimi gibi pek çok işlemlerden sorumludur. Firmanın bu pozisyonda görev alan personeline verdiği iş yoğunluğuyla orantılı şekilde de İnsan Kaynakları Uzmanı Maaşı da değişkenlik gösterebilir.

İşe alımlar esnasında yapılan mülakatlarda personelin bilgi haznesini yoklamak adına çeşitli sorular yöneten insan kaynakları uzmanı, bu sayede firması için en uygun personeli seçerek işe alımını gerçekleştirir. Bir nevi firmanın yüzü olmasıyla da her daim ilişkilerinin kuvvetli ve güler yüzlü olması firma tarafından beklenen en önemli özelliktir.

Dolayısıyla her işleminin planlı ve programlı işlemesi gerektiği için pek çok kişi tarafından sıkıcı bir iş pozisyonu olarak da değerlendirilebilir. Bu pozisyonun dezavantajı ise işe alımları yaparken aynı zamanda işten çıkartma görüşmelerinin de yapılmasıdır. Bu nedenle profesyonelliğe ayak uydurabilen İnsan Kaynakları Uzmanı Maaşı yaklaşık olarak 2.250.00 TL ile 3.000.00 TL arasında değişmektedir.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Pilot Maaşları

Ülkemizde bazı meslek dalları özellikle erkeklerin çocukluk hayalidir ve bunu gerçekleştirmek için bir hayli çaba …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir