Son Yazılar
Ana Sayfa / Maaşları / Jinekolog Maaşları

Jinekolog Maaşları

Kadın hastalıkları ve doğum ana bilim dalını içeren Jinekolog branşı, aynı zamanda bir açıdan onkolojiyi de içerdiği söylenebilir. Günümüzde pek çok kadın hastalığı vardır ve bu hastalıkların her birinin farklı tedavi süreçleri mevcuttur. Bu süreçlerle ilgilenen ve kadınlar için son derece önemli bir bilim dalı olan Jinekolog Maaşları, her branş doktorunda olduğu gibi kıdem ve bulunduğu hastaneye göre farklılık gösterir.

Kadın hastalıklarının yanı sıra hamilelik döneminde de bebeğin gelişimi ve sağlığında anne adayın sağlığına kadar her ayrıntıyla ilgilenen Jinekologlar, ortalama olarak bir rakam vermek gerekirse, 3.500.00 TL ile 6.250.00 TL arasında bir maaş aldıkları söylenebilir.

Tabi ki, bu standart maaşlara eklenen kıdem farkı da göze alınırsa normal maaşından çok daha fazla bir ücret alması olası bir durumdur. Ayrıca jinekolog Maaşları özel ve kamu kuruluşunda görev alma durumlarına göre ve kendi muayenelerinin olma durumuna karşında ciddi farklar içermektedir. Yani bir jinekolog mesleğinde iyi bir noktaya gelmişse 10.000.00 TL ile 15.000.00TL arasında maaş alması mümkün olmaktadır.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Pilot Maaşları

Ülkemizde bazı meslek dalları özellikle erkeklerin çocukluk hayalidir ve bunu gerçekleştirmek için bir hayli çaba …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir