Son Yazılar
Ana Sayfa / Krediler / Kadın Girişimcilere Kredi Hibe Kredi

Kadın Girişimcilere Kredi Hibe Kredi

2016 yılında yürürlüğe giren devlet destekli hibe kredi özellikle ev hanımlarının yüzünü güldürmektedir. Geri alınmayan ve iş yeri sahibi olmak isteyen bayanlar için sunulan kaçınılmaz bir fırsat olarak bilinen Kadın Girişimcilere Kredi Hibe Kredi 50.bin değerinde olmaktadır. Devletin yardım destekli başlatmış olduğu bu uygulamadan tüm bayanlar yaralanabilmektedir. KOSGEB adı altında sunulan destek şimdiden başvuru yapanlara verilmeye başladığını söyleyebiliriz. Genç girişimci şartlarını karşılayabilen kadınların lokanta, ev yemekleri, pastane, ayakkabı dükkânı ve imalatı gibi benzeri alanlarda faaliyet gösterebilir.

50 Bin TL Değerinde Ki Bu Destekten Nasıl Faydalanılır?

Ön şartlarından biri olan uygulamalı girişimci sertifikalarının bulunduğu genç bayanlar hemen başvuruda bulunarak destekten faydalanabilirler. Eğer ki ellerinde sertifikaları bulunmayan ve 18 yaşını doldurmuş bayanlar ise Hibe Kredi için verilen kurslardan ücretsiz olarak faydalanabileceklerini belirtebiliriz.

Girişimci Destek Programı Nedir?

Her yıl düzenlenen ve kendi işini kurmak isteyen bayanları yakından ilgilendiren devlet teşvikli kredi 50.bin hibe ve 100 bin de faizsiz kredi olarak desteğini vermeye devam etmektedir. Amaç kendi ayakları üzerinde durabilmeyi sağlamak ve her daim aktif olarak girişimci olabilmek mantığıdır. Sertifikalı bayanların destekten faydalanabilmek adına kendilerine sunulan iş programı dâhilinde projeleri onaylandığı süre içerisinde destek almaya başlarlar. KOSGEB veri tabanına kayıtlı olarak Kobi beyannamesini doldurarak tüm imkânlara sahip olabildikleri bir gerçektir.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Senetle Kredi Veren Bankalar

Birçok kişinin farklı yerlere farklı insanlara çeşitli borçları bulunmaktadır bütün borçlarını tek bir ödeme altında …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir