Son Yazılar
Ana Sayfa / Krediler / Kobi Kredisi Nedir?

Kobi Kredisi Nedir?

Günümüz şartlarında ticaretle uğraşan küçük ve orta sınıf işletmelerin kullanabildiği ve bankalarında bu yönde çalışmalar yaptığı bir kredi sistemidir diyebiliriz. İşletmeler özel olduğu için aynı zaman da vergi levhası gerektiren bir işlemdir. Bilmeyenlerin veya karıştıranların ayırt etmesi gereken Kobi Kredisi Nedir? Sorusunun cevabını da böylelikle vermiş olduğumuzu düşünmekteyiz. Kriterlere uygun olan işletmeleri devlet tarafından desteklemek maksadı ile oluşturulan yardım politikasıdır diyebiliriz. Kobilerden faydalanan bazı başarılı veya başarısız birçok destek görmüş işletmeciler bulunmaktadır.

Kobi Kredisi Kimlere Verilir?

Kendini geliştirmek isteyen belli başlı kotaları bulunan ve büyümeyi hedef haline getirmiş özellikle de üretim ile ilgili iş yapan küçük ve orta seviyeli işletmecilere Kobi Kredisi verilmektedir. İş yeri açmak ve yeni bir ticaret ağı bulundurmak isteyen kişiler yanı sıra bir de var olan işletmesini orta seviyelere taşımak isteyenleri yakından ilgilendiren bir mevzudur. Son derece karlı ve sistem gerektirdiğini de bilmenizi isteriz.

Kobi Kredisi Alabilmek İçin Ne Yapılmalıdır

Aslında bir nevi KOSGEB ile alakalı olan bu konu, ihtiyaç sahibinin aklında tasarladığı işletmesini gerçek hayata geçirebilme imkânıdır. Elinizde var olan veya olmayan bir işi kobi yardımı ile büyütmek ve geliştirmek için izlenilmesi gereken bir takım tablolar bulunmaktadır. Başından sonuna kadar adım adım ilerleyebileceğiniz kredi desteği için projenizi hazırlayarak KOSGEB’e sunum yapmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise devamı gelerek kredinizi alabiliyorsunuz.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Senetle Kredi Veren Bankalar

Birçok kişinin farklı yerlere farklı insanlara çeşitli borçları bulunmaktadır bütün borçlarını tek bir ödeme altında …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir