Son Yazılar
Ana Sayfa / Krediler / Konut Kredisi Alanlar Hayat Sigortası Yaptırmayacak

Konut Kredisi Alanlar Hayat Sigortası Yaptırmayacak

Uzun zamandır bankalarda kullanılan krediler için zorunlu hayat sigortası yaptırılıyorken şimdilerde ise bu durum zorunluluk halinden çıkmaktadır. Hiçbir kimse özelliklede konut kredilerinde hayat sigortası yaptırmak mecburiyetinde değildir. Bankalardan Konut Kredisi Alanlar Hayat Sigortası Yaptırmayacak çünkü kendisi istediği takdirde dilediği sigorta acentesinden yaptırabilmektedir. Her ne kadar zorunluymuş gibi gözükmüş olsa da aslında hiçbir zorunluluğu gözükmemektedir. Müşteri sadece kendini garanti altına almak istediği zamanda sigorta yaptırabilir.

Hayat Sigortası Avantajları Nedir?

Özellikle konut kredisi gibi yüklü meblağlarda kredi kullanan kişiler için Hayat Sigortası büyük önem taşımaktadır. Nedeni de kredi devam ederken herhangi bir vefat durumu yaşandığı zamanlarda borcun sigorta tarafından karşılanmasına yardımcı olmaktadır. Buda bakıldığı zaman çok faydalı bir durumdur diyebilmekteyiz. Hal böyle olunca da bankalardan zorunlu olarak yaptırmak istemediğiniz sigortanızı başka sigorta şirketlerinden belki de daha uygun rakamlara yaptırabileceksiniz.

Hayat Sigortası Zorunlu Mu?

Yaklaşık bundan 9 sene önce yani 2007 yılında resmi gazetede de yayınlanarak bankalar kurulunun vermiş olduğu ortak bilginin paylaşılması ile birlikte artık hayat sigortası zorunlu değildir ibaresine kavuşmuştur ve kesinlikle zorunlu yapılması gereken bir sigorta değildir. Böylece müşteri kendi istediği doğrultusunda yaptırabilir de, yaptırmayabilir de diyebiliriz. Yaptırmanın avantajlarında faydalanmak için yaptırmak iyi bir seçenek olabilir ama yine de dediğimiz gibi hayat sigortası zorunlu değildir.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Senetle Kredi Veren Bankalar

Birçok kişinin farklı yerlere farklı insanlara çeşitli borçları bulunmaktadır bütün borçlarını tek bir ödeme altında …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir