Son Yazılar
Ana Sayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Kullanmış olduğunuz kredi kartı aidatlarını en iyi iki şekilde geri alabilirsiniz diyebiliriz. Bunlardan ilki olan kaymakamlığa dilekçe vererek son 10 yıla ait kredi kartı aidatınızı mahkeme yolu ile talep edebilirsiniz. Bir diğer yol ise bankanızın sizlere sunmuş olduğu fırsatlardan faydalanarak alabilme yöntemidir. Örnek olarak Kredi Kartı Aidat Nasıl Geri Alınır? İçin verilecek en önemli bilgi değerli müşteri iseniz kart aidatını müşteri temsilcinizi arayarak talep etmek veya dilekçe yolu ile hakkınız olan imkânı değerlendirmektir.

Kredi Kartı Aidatları Geri Alımı Ne Zaman Sonuçlanır?

Kaymakamlığa bir dilekçe vererek talep ettiğiniz aidat alacağını ancak mahkeme sonuçlandıktan sonra tarafınızın hesap numarasına yatırılmaktadır. Bu süreç de ortalama olarak 3 ayı aşmaktadır. Yani 90 gün süreden sonra ancak alımlar gerçekleşebilir. Diğer yöntemle istenen aidatlar ise hemen ertesi günü bankanız tarafından hesabınıza yatırılmaktadır. Her iki yöntemle de kolayca tahsil edilebildiği ispatlanmaktadır.

Kredi Kartı Aidatı İsteği Ret Edilebilir Mi?

Resmi olarak devlet aracılığı ile talep edildiği için vatandaşın doğal hakkı olarak bilinmekte ve iadesi yapılmaktadır. Birçok vatandaşın geri paralarını alabildiği de karşılaşılmış durumlar arasındadır. Hiç tereddüt etmeden Kredi Kartı Aidatı iadesinde bulunabilir ve sonrasında da bir daha ödemeyebilirsiniz. Şuana kadar yapılan hiçbir başvurusu ret edilmemiş ve edilmeyecektir diyebiliriz. Resmi olarak belirtilen ve kazanılan bir haktır.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

cardfinans kredi kartı

Cardfinans Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır ?

Cardfinans kredi kartını kullanamayıp ödemelerini yapamayanlar kredi kartlarını iptal etmek istiyorlar fakat iptal edemiyorlar neden …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir