Son Yazılar
Ana Sayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı Çalınanlara Şok Haber

Kredi Kartı Çalınanlara Şok Haber

Günümüzde ve Ülkemizde kredi kartı mağdurları günden güne çoğalma göstermektedir ve bu çoğalmaya sebep olan kişilerde gene içimizde yaşamaya devam etmektedir. Hal böyle olunca isteyerek veya istemeyerek kaybettiğiniz veya çalındığını düşündüğünüz kartınız siz daha fark edene kadar çoktan kullanılmış olmaktadır. Böylece Kredi Kartı Çalınanlara Şok Haber olarak sizlere sunabileceğimiz, kartınızı her daim olarak kontrol edin ve mutlaka takip altında olun diyebiliriz. Aksi takdirde beklenmedik ve boyunuzu aşan borçlarla baş başa kalabilirsiniz.

Kredi Kartı Çalınırsa Ne Yapılmalı?

Çok basit bir soru olan b duruma şöyle açıklık getirebiliriz, kartınızın yok olduğunu veya bir yerde unuttuğunuzu fark ettiğiniz an hemen bankanıza ait müşteri temsilcinizi arayarak kredi kartımın çalınmış olabileceğinden şüpheleniyorum ve acilen kartımın kapatılmasını istiyorum demeniz yeterli olacaktır. Bu durumda ne kadar erken müdahale o kadar az kullanım diyebiliriz.

Kredi Kartı Çalıntı Bildirimini Kime Şikâyet Etmem Gereklidir?

Kartınız çalındı ve gerçekten de çalan kişinin bir takım harcamalar yaptığını öğrendi iseniz önce bankanıza daha sonradan da polise başvurmanız da fayda vardır. Aynı zamanda ilçe kaymakamlığınız da titizlikle probleminizi araştıracak ve harcama yapan kişiyi bulmak için mücadele edecektir. Kartınız kapatılmış olduğu için peşinden size yeni kartınız banka tarafından gönderilecektir. Ancak harcamayı yapan dolandırıcılar bulunana kadar borç sizin borcunuz olduğu için borcu banka sizden tahsil edecektir.

 

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

cardfinans kredi kartı

Cardfinans Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır ?

Cardfinans kredi kartını kullanamayıp ödemelerini yapamayanlar kredi kartlarını iptal etmek istiyorlar fakat iptal edemiyorlar neden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir