Son Yazılar
Ana Sayfa / Kredi Kartları / Kredi Kartı Kullanırken Hangi Durumlarda Faiz Ödenir?

Kredi Kartı Kullanırken Hangi Durumlarda Faiz Ödenir?

Bankaların en çok sevdiği işlemlerden bir tanesi de faiz olduğu için aslında hemen hemen her şeyden farklı faizler almak isterler. Böyle bir konuda yani Kredi Kartı Kullanırken Hangi Durumlarda Faiz Ödenir? İçin verebileceğimiz en ince detayları ise şu şekilde anlatacak olursak, en yüksek faizleri nakit çekimlerde ödediğimizi söyleyebiliriz. Kart limitinize bakarak ne kadar nakit çekim limiti ne kadar taksit limiti bulunmakta olduğunu öğrendikten sonra bu rakam üzerinden çekeceğiniz her nakit için günlük faiz uygulanmaktadır.

Kredi Kartı Kullanırken Faiz Ödenen Diğer Durumlar

Kredi kartı kullanıcı olarak kartınızın güncel dönemi yerine sadece asgari ödemesini yapıyor iseniz geriye kalan meblağ üzerinden bir sonraki aya gecikme faizi uygulanabilir. Sadece bununla kalmayarak borcun tamamını ödemediğiniz durumlarda da aynı şey söz konusudur. Bir de yapacağınız kredi kartı üzerinden havale ve EFT işlemlerinizde de ayrıca Kredi Kartı Faiz ibaresi ile karşılaşabilirsiniz.

Kredi Kartı Kullanırken Hangi Durumlarda Faiz Ödenmez?

Kredi kartları için en hesaplı ve en faydalı işlem tek çekim veya taksitli alışveriş sistemidir diyebiliriz. Bu işlemler yapıldığı zamanlarda aylık ekstreniz de sadece harcama yaptığınız tutarla karşılaşır ve Kredi Kartı Faizi ile karşılaşmazsınız diyebiliriz. Nakit çekmediğiniz ve ödemelerinizi geciktirmediğiniz zaman gönlünüz rahat olabilir ve sürprizlerden uzak kalabilir olabileceğinizin de ayrıca altını çizmek istedik.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

cardfinans kredi kartı

Cardfinans Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır ?

Cardfinans kredi kartını kullanamayıp ödemelerini yapamayanlar kredi kartlarını iptal etmek istiyorlar fakat iptal edemiyorlar neden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir