Son Yazılar
Ana Sayfa / Bankalar / Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi

Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi

Günümüzde kredi kartı kullanmanın ve kredi kartı sahibi olmanın ne kadar kolay olduğunu görmekteyiz. Hemen hemen herkesin cüzdanında birden fazla kredi kartı ve hesap kartı bulunmaktadır. Bu kartlar kimi zaman hayatımızı kolaylaştırmakta, kimi zaman da hayatımızı zorlaştırmaktadır. Tabi bu olasılıklar tamamen kullanıcı kişi ile alakalıdır ve Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi takibi yapılmaz ise kartınız ile işlem yapamaz ve yeni kart isterken bayağı zaman kaybetmiş olursunuz.

Kredi kartının belli başlı kullanım tarihi bulunmaktadır. Yeni aldığınız andan itibaren geçerli olarak belli bir yıl kesintisiz kullanım garantisi vermektedir. Bir kartın üzerinde yer alan Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi nasıl anlaşılabilir? Diyenler için tekrarlayacak olur isek, kartın ön yüzünde kart numarasının sağ altına doğru kısımda ay ve yıl belirten 4 tane rakam vardır ve bu rakamlar kartınızın geçerlilik süresini belirtmektedir.

Kartınızı mutlaka kullanım süresi geçmeden önce değiştirmeniz daha doğrusu bankanızı arayarak yeni kart talebinde bulunmanız gerekmektedir. Bu önemli ayrıntıyı atlamanız durumunda ise yeni kartınız ortalama olarak ilk 15 gün içerisinde geleceği için acil durum harcamalarınızı yapamayacaksınız anlamını taşıyabilir. Her zaman için bu gibi konulara dikkat etmeli ve gerektiği gibi davranılmalıdır. Hiç farkında olmadığınız bir anda dahi kartınız bloke olabilir ve tam ihtiyaç duyduğunuz bir anda çok zor durumda kalabilirsiniz.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Türkiye Finans Bankasının Sahibi Kimdir?

Merak edilen banka ilk olarak 2005 yılında Family Finans ve Anadolu Finans kurumlarının birleşmesi sonucu …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir