Son Yazılar
Ana Sayfa / Kredi Kartları / Kredi kartınıza Nakit Avans Sistemi

Kredi kartınıza Nakit Avans Sistemi

Nakit avanslar banka tarafından kartlara verilen bir özellik olarak bilinmektedir. Böylece her bankanın kartında bulunacak diye de bir durum yoktur. Kimi bankalarda olup kimi bankalarda da olmadığını bilmekteyiz. Daha çok harcama yapılması ve kartın daha çok aktif olması bakımından düşünülen bu uygulama Kredi Kartınıza Nakit Avans Sistemi olarak belirtilmekte ve taksitli olarak da tercih edilebilmektedir. İhtiyacınız olan nakit sıkıntınızı tek çekim ya da taksitli olarak vade farkını ödeyerek kullanabilmektesiniz.

Nakit Avanslara Faiz Uygulaması Yapılmakta Mıdır?

Tatbikîde banka ile çalışıp da faiz ödememek olmayacağı için kullanacağınız nakit avans için de ekstradan faiz ödemeniz gerekeceğini hatırlatmak isteriz. Aylık olarak hesaplanan faizler o ayki ödemenizi yapmadığınız zaman taki borcunuzu ödeyene kadar ki olan süre zarfına kadar da faiz işlediğini bilmenizi isteriz. Böylece ne zaman kullanmanız gerektiğini iyi hesaplamanıza yardımcı olabilir.

Nakit Avanslar Kaç Taksit Olmaktadır?

Bankanın durumuna göre değişebileceği için ortalama olarak en fazla 9 ay olduğunu söyleyebiliriz. Yani kartınızdan nakit avans çekmek istediğiniz zaman taksitli olanını tercih ederseniz karşınıza hemen taksit sayıları çıkmaktadır. Bu taksitlerden de birine karar vererek seçtiğiniz ay kadar faiz hesaplanması yapılır ve nakit avansınızın üzerine eklenerek aylara taksitler halinde bölünür. Tabi sadece taksitli olamayacağı için tek çekim olarak da nakit avans hakkınızı kullanabilirsiniz. Tek seferliğine değil istediğiniz kadar limitiniz olduğu müddetçe kullanım gerçekleşebilir.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

cardfinans kredi kartı

Cardfinans Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır ?

Cardfinans kredi kartını kullanamayıp ödemelerini yapamayanlar kredi kartlarını iptal etmek istiyorlar fakat iptal edemiyorlar neden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir