Son Yazılar
Ana Sayfa / Krediler / Kredi Masrafları Nasıl Alınır?

Kredi Masrafları Nasıl Alınır?

Bankaların kredi hizmetinden yararlanan bireyler, yüksek faiz oranlarına maruz kaldığı gibi birde dosya masrafı adı altında kredi masraflarıyla da bir hayli yüklü ödemeler yapmak zorunda kalabiliyor. Kredi kanunlarına gelen düzenlemeler ile kişilerin kredi kullanımında yaptığı masrafların geri alınabiliyor olması, normal olarak bireylerinde Kredi Masrafları Nasıl Alınır? Merakını tetiklemektedir.

Kredi Masraflarını Geri Almak İçin Ne Yapılmalı?

Dosya masraflarını geri alabilmeniz için öncelik olarak bu ödemeyi yaptığınıza dair elinizde bir belge olmalıdır. Bu belge ödemelerinizi yaptığınızda tarafınıza verilen dekontu içermektedir. Eğer elinizde dekontunuz yoksa çalıştığınız bankadan bunu talep edebilirsiniz. Pek çok banka bu işlem içinde sizlerden ücret talep etse de sonucunda geri alacağınız para daha fazla olacağı için yine de bir şey kaybetmiş olmayacaksınız. Dolayısıyla evraklarınızı hazırlayıp, dilekçenizle birlikte alacağınız geri ödeme 3 bin TL ve altı ise Tüketici Heyeti’ne 3 bin TL üzeri ise Tüketici Mahkemesi’ne başvurarak geri alma talebinde bulunabilirsiniz.

Kredi Masrafları Ne Kadar Sürede Geri Alınır?

Kredi masraflarını geri alma konusunda başvurunuz tamamlandıktan sonra ilgili birimlerin yoğunluk derecesine bağlı şekilde 3 ila 6 ay sonrasında başvurunuz neticelenecektir.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Senetle Kredi Veren Bankalar

Birçok kişinin farklı yerlere farklı insanlara çeşitli borçları bulunmaktadır bütün borçlarını tek bir ödeme altında …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir