Son Yazılar
Ana Sayfa / Kredi Notu / Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Günümüzde sayısızca insanın ihmal ettiği ya da zorunluluktan ötürü ödeyemediği borçlarından ötürü kredi notu ortalaması riskli görülmesi üzerine kredi talepleri gerçekleştirilmemektedir. Kredi notu 18 yaşını dolduran ve bankayla küçük dahi olsa bir alışveriş de bulunan her birey için geçerli geçmişe dayalı finansal bir değerlendirme durumudur. Dolayısıyla her çeşit ödemesini düzenli gerçekleştirenlerin yüksek, ödemelerini aksatanların ise Kredi Kayıt Bürosu tarafınca depolanan verilere göre kredi notu düşük olmaktadır. Peki, Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar var mı? Bugün az ihtimal olsa da kredi notu düşük bireylere kredi veren bankalar vardır.

Hangi Bankalar Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Verir?

0 ile 1900 arasında bir puanlama sistemi içeren kredi notu, 0-700 arası olan kısmı en riskli grup olarak değerlendirir ve bu gruba dahil olan bireylerin neredeyse hiçbir bankadan kredi çekmesi mümkün değildir. Ancak bazı bankalar kendi inisiyatifini kullanarak düşük meblağ ve vade karşılığında kredi kullanımını onaylayabilir. Bunun sağlıklı tek yolu kredi notunuzu bankanızın internet sayfasından TC No ile öğrendikten sonra eğer riskli grupta yer alıyor iseniz, kredi notunuzu yükseltme yoluna gitmeniz olacaktır. Çünkü her kredi talebinizde alacağınız ret cevabı, kredi notunuzu daha da düşürecek olan önemli bir etken olmaktadır.

Kredi Notu Yükseltme

Yapacağınız birkaç doğru hamle ile Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar araştırması yerine kredi puanınızı yükseltebilir ve bankalarla olan ilişkinizi temize çekebilirsiniz. Yapmanız gereken öncelikle altın veya mücevher gibi sahip olduğunuz ürünleri banka kasasına koymak ve ekstra bir hesap açarak bu hesapta sürekli para çevirmek olmalıdır. Ardından adınıza kayıtlı tüm borçları temizlemek ve bir kredi kartı edinerek, her ay kartın ana borcunu ödeyerek, kısa sürede olmada da uzun vadede olumsuz finansal geçmişinizi olumlu yöne çevirebilirsiniz.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Merkez Bankası Kredi Notu Sorgulama

Bankalarla olan ilişkinizi bire bir belirleyen bir etken olan kredi notu, geçmiş zamanda kullandığınız krediler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir