Son Yazılar
Ana Sayfa / Genel / Kredi Notu En Hızlı Nasıl Yükseltilir?

Kredi Notu En Hızlı Nasıl Yükseltilir?

Kredi Notu düşük olanlar en kısa sürede yükseltmek isteyeceklerdir. Kredi Notu en hızlı nasıl yükseltilir genel olarak onlardan bahsetmeye çalışacağım.

Kredi Notu Nedir?

Öncelikle Kredi Notu nedir onu tekrardan anlatalım. Kredi notu bankalardan kredi çekebilmeniz için. Sizlerin sahip olduğu puandır. Daha önceki borçlarınıza göre değerlendirilir. Daha doğrusu borçlarınızı ödeme performansınıza göre kredi notu sahibi olursunuz.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

  • Kredi notunu en kısa sürede yükseltecek en etkili adım kesinlikle bulunan kredi borcu ya da kredi kartı borçlarınız varsa bunları ödemektir. Kişinin borçlanma riski düştüğü anda otomatik olarak kredi notu yükselir.
  • Kredi notunu yükseltmek için kredi kartı limiti kadar harcama yapın ve daha sonra kredi kartı son ödeme tarihi geçmeden yatırın. Bunu 3 ay üst üste tekrarlayın. Bu durumda kredi notunuz yüksek harcama yaparak borcunuzu tamamen kapattığınız için yükselecektir.

Kredi Notu Yükseltme Diğer Yollar

  • Bankadan vadesiz hesap açın ve tüm nakit işlemlerinizi bu hesap üzerinden geçirin. Yani yaptığınız ödemeleri hesaptan havale yaparak gerçekleştirin. Tüm faturalarınız için hesaptan ödeme talimatı vererek yine hesabınız üzerinden ödeyin. Ancak ödemelerde kesinlikle son ödeme tarihini geçirmeyin.
  • Aylık gelir tutarınızı yükseltmeye çalışın. Banka hesabınıza nakit yatırın bir kaç gün sonra bu tutardan daha az miktarda para çekin. Yani hesabınızda düzenli bir nakit giriş çıkışı olmasını sağlayın.

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

apple mağaza zorlu randevu

Apple Store Randevu alma

Apple Store’dan randevu alamıyor musunuz? Her baktığınızda hiç boş yer görünmüyor mu, sakın vazgeçmeyin çünkü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir