Son Yazılar
Ana Sayfa / Genel / Kredi Notu En Yüksek Kaçtır?

Kredi Notu En Yüksek Kaçtır?

Kredi notu, bir kişinin bankalardan istediği kredi hizmetini alabilme konusunda önemli bir faktördür. Çünkü geçmişe dayalı kurumlarla olan en ufak bir ilişkisi dahi Kredi Kayıt Bürosu tarafınca depolandığı için talep edeceği kredi istemlerinde banka bu puanlama sistemi üzerinden hizmeti verip vermeyeceğine karar vermektedir. Kredi çekmek isteyenlerin Kredi Notu En Yüksek Kaçtır? Sorularına karşın yapılan mali çizelgede her bireyin 0 ile 1900 arasında değişkenlik gösterebilen kredi notu geçmişi olduğunu söyleyebiliriz.

Kredi Notu Neye Göre Hesaplanır?

0 ile 1900 arasında değişen bilen kredi notu ortalaması, bir kişinin belgelenebilir tüm borçlarının geri ödeme yansımadır. Puan değerlerinin anlamları ise;

0-799 Çok Riskli – Kırmızı

800-1299 Orta Riskli – Turuncu

1300-1499 Az Riskli – Sarı

1500-1699 İyi – Açık Yeşil

1700-1900 Çok İyi – Koyu Yeşil

Görmekte olduğunuz değer ve renkler kişinin kredi notu belirlemektedir. Bu durumda kırmızı yani 0-799 değeri en riskli grup olarak görülürken koyu yeşil yani 1700-1900 değerleri ise merek ettiğiniz Kredi Notu en Yüksek Kaçtır? Sorunuzun cevabıdır.

Kredi Notu Yükseltilir mi?

Bireylerin mevcut kredi notları sabit kalan bir değerlendirme değildir. Şahsin adına kayıtlı borçlarını ödemesi, kredi kartı dönem borcunun ana parasını ödemesi, banka hesabında sürekli nakit çevirmesi, gayrimenkullerini üzerine geçirmesi gibi önemli etkenler, kredi notunu yükselterek, bankalarla olan bozuk ilişkiyi temize çekmektedir.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

vodafone mağaza

Vodafone Dakika, Sms ve İnternet Sorgulaması Nasıl Olur?

Kontörlü hatlarda belirlenen limite göre harcadığınız dakika, sms ve internet bilgilerini sorgulamanız için yapmanız gereken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir