Son Yazılar
Ana Sayfa / Kredi Notu / Kredi Notu Öğrenme

Kredi Notu Öğrenme

Kişilerin kendi bankaları veya başka bir kurumdan kredi çekmeleri için bankalarla olan ticari ilişkilerine istinaden belirlenen kredi notunun sorunsuz olması gereklidir. Yani herhangi bir borçtan yana ödenmemişlik yaşanmaması ve tüm ödemelerini düzenli yapmış olmalıdır. Kısa bir dönem öncesine kadar bireylerin kredi kartı ya da kredi çekmek için Kredi Notu Öğrenme işlemi sadece kişinin banka şubesine giderek halledileceği bir işlemdi. Ancak günümüzde bu işlem TC Kimlik No ile halledilebilir bir hale gelmiştir.

TC Kimlik No İle Kredi Notu Öğrenme

TC Kimlik No ile iki şekilde kredi notu öğrenilebilinir. Birincisi Findeks adı verilen platform üzerinden ikincisi ise kişinin bankasına ait internet bankacılığı hesabından öğrenilmektedir. İki yöntemde de verilen hizmete karşı küçük bir komisyon alınmakta ve kiler banka şubelerine girmeden kredi notunu öğrenmektedirler.

Fİndeks İle Kredi Notu Öğrenme

Son zamanlarda bir hayli ilgi gören Findeks platformu, kişilere kolay yoldan kredi notlarını sunmakta ve bu sayede hızlı şekilde planlamalarını yapmaya olanak tanımaktadır. Findeksin resmi web sayfasına üye olduğunuzda, 4tl ödemeniz halinde TC Kimlik No’su ile hızlı şekilde Kredi Notu Öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aylık belli bir ödeme karşılığında da kredi notunuzu düzeltebilirsiniz.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Merkez Bankası Kredi Notu Sorgulama

Bankalarla olan ilişkinizi bire bir belirleyen bir etken olan kredi notu, geçmiş zamanda kullandığınız krediler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir