Son Yazılar
Ana Sayfa / Kredi Kartları / Money Kart Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır ?
money kart

Money Kart Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır ?

Kredi kartlarının kullanımı çok avantajlı olmakla birlikte bir o kadar da özen gösterilmesi gereken bir konudur. Kredi kartının başvurulması evresinde çok cazip gelmesi insanları bazen yanıltabilir. Bazı insanların belirli bir geliri olmamasına rağmen kredi kartı başvurusunda bulunmaları ileride sıkıntılar yaşatabilecek bir durumdur. Kredi kartının kullanımı sırasında harcamalar takip edilmezse ve ödenebilecek tutar yukarısında bir harcama yapılırsa bu durum kişiye büyük sıkıntılar yaratır. Ödenmeyen borcunda faiz ile birlikte katlanması insanı ağır bir yükün altına sokmaktadır. Money kart sahibi bazı insanlar bu konudan muzdarip olarak kartlarını kapatmak istemektedirler. Kart kapatma yollarının ilki hem kolay hemde daha rahat olan telefon ile birlikte banka çağrı merkezini arayarak kart kapatma talebinde bulunulmasıdır. İkinci yol ise biraz daha yorucu ve uğraştırıcı bir yol olan en yakın banka şubesine gidilip dilekçe verilerek kredi kartı kapatma talebinde bulunulmasıdır. Hangi yolu seçeceği tamamen müşteriye kalmış bir durumdur.

Borcun Tamamı Ödenmeden Kart İptali Yapmak Mümkün Müdür ?

Kredi kartının iptalinin gerçekleştirilebilmesi için en önemli şartlardan birisi de kredi kartına kişinin herhangi bir borcunun bulunmamasıdır. Kişi kredi kartına olan bütün borcunu sıfırladığı zaman kredi kartı kapatma konusunda bankaya talepte bulunabilir. Borcun tamamının ödenmemesi durumunda kişinin bankaya olan borcu her geçen gün artacağı gibi aynı zamanda kredi kartının kapatılması da mümkün olmayacaktır.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

cardfinans kredi kartı

Cardfinans Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır ?

Cardfinans kredi kartını kullanamayıp ödemelerini yapamayanlar kredi kartlarını iptal etmek istiyorlar fakat iptal edemiyorlar neden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir