Son Yazılar
Ana Sayfa / Çalışma Saatleri / PTT Çalışma Saatleri

PTT Çalışma Saatleri

PTT, Türkiye’nin ilk ve tek postacılık kuruluşu olarak günümüzde de hizmet veriyor. Kurum, 1840 yılında Posta Nezareti ismiyle faaliyete geçirildi. Bu yıllarda ülke genelinde posta hizmeti veriyordu. Daha sonra telgrafın Osmanlı’ya gelmesiyle 1855 yılında ülkenin her yerine telgraf hizmeti vermeye başladı. 1909 yılında telefonun da Osmanlı’da kullanılmaya başlamasşyla tüm ülkeye telefon hizmeti verdi ve PTT (Posta Telgraf Telefon) adını aldı.

PTT, geçtiğimiz yıllarda özelleştirilmiş olsa da Türkiye’nin tek posta teşkilatı olma özelliğini korumaktadır. Ülke genelinde altyapıya sahip olan PTT günümüzde kargo, para havalesi gibi hizmetler de veriyor. PTT şubeleri her yıl milyonlarca kişiyi ağırlıyor ve yoğun bir tempoyla hizmet vermeye devam ediyor.

Kurumun bünyesinde aynı zamanda bir banka bulunmaktadır. Daha önce de para havalesi hizmeti veren PTT, bu havale işlemlerinin daha kolay gerçekleşebilmesi için banka hesabı açmıştır. PTT Bank’tan hesap açtığınızda herhangi bir yerden gönderilen para doğrudan hesabınıza işlemektedir. Bu miktarı PTT kart ile alışverişlerinizde kullanabilir ve herhangi bir anlaşmalı ATM’den çekebilirsiniz.

08.30 – 12.30

12.30 – 13.30 (öğle arası)

13.30 – 16.30

PTT, sabah 09.00 ile akşam 17.00 arasında çalışıyor. 12.30 ile 13.30 arasında bir öğle molası bulunuyor. Ancak şubelerde aşırı yoğunluk oldu?unda öğle tatili olmadan da hizmet verilebiliyor. Pazar günleri kapalı olan PTT, Cumartesi günleri de yarım gün olarak hizmet veriyor. Bununla birlikte PTT Bank’tan yap?lan işlemler için bir saat sınırı bulunmuyor.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

gratis-magaza

Gratis Çalışma Saatleri

Kişisel bakımdan kozmetiğe, bebek bakımından aksesuara kadar yüzlerce ürün, çok özel sürprizler ve eşsiz fırsatlar …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir