Son Yazılar
Ana Sayfa / Maaşları / Rehber Öğretmen Maaşları

Rehber Öğretmen Maaşları

Okullarda öğrencilerin bireysel psikolojik danışmanlığı, grup danışmanlığı, mesleki eğitim danışmanlığı gibi pek çok hususta eğitim veren rehber öğretmenler, görev aldığı okul veya bölgeye bağlı olarak da çeşitli görevleri üstlenebilir. Diğer branş öğretmenleri gibi sabit çalışma saati yoktur ve okul yönetimiyle anlaşarak esnek çalışma saatleri içinde görevini sürdürebilir. Peki, Rehber Öğretmen Maaşları nedir? Rehber öğretmenin görev bölgesi ve görev aldığı okul gibi etkenler çok cüzi rakamlar karşılığında değişkenlik gösterebilir.

Ancak görevindeki çalışma süresi alacağı maaşı doğrudan etkileyecektir. Öğrencilerin çevre ile uyumsuzluğu, iletişim eksikliği ve psikolojik sorunları gibi yaşayabileceği her sıkıntının temeline inerek, çözüm odaklı çalışmalar yapan rehber öğretmenler, gerektiğinde aileye de danışmanlık yaparak öğrencilerin daha sağlıklı şekilde yetişmeleri konusunda uğraş vermektedir.

Rehber öğretmenler dilerlerse ek derslere de girebilme hakkına sahiptir. Dolayısıyla bu noktada merak edilen Rehber Öğretmen Maaşları, ortalama 2.900.00 TL iken yeni göreve atanan bir öğretmenin maaşı 2.150.00 civarında ve bölgeye göre bir miktar daha altında olabilir. Buna ek ders ücreti ile birlikte deneyim süresi de eklendiğinde yaklaşık olarak 3.000.00 ile 3.500.00 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Jinekolog Maaşları

Kadın hastalıkları ve doğum ana bilim dalını içeren Jinekolog branşı, aynı zamanda bir açıdan onkolojiyi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir