Son Yazılar
Ana Sayfa / Bankalar / Türkiye Finans Bankasının Sahibi Kimdir?

Türkiye Finans Bankasının Sahibi Kimdir?

Merak edilen banka ilk olarak 2005 yılında Family Finans ve Anadolu Finans kurumlarının birleşmesi sonucu meydana gelmiştir. Uzun çalışmalardan sonra büyük bir büyüme elde eden ve daha da çok büyümeyi hedef alan Türkiye Finans Türk ortaklı ve Türk katılımlı bir banka olarak bilinmekteydi. Fakat büyük hedeflerinin olmasından dolayı 2008 yılında banka hisselerinin % 61 payının Suudi Arabistan’ın en büyük bankaları arasında yer alan NCB’ye satmış olması ise merak edilen Türkiye Finans Bankasının Sahibi Kimdir? Sorusunu en iyi cevaplayan cümle olmuştur.

Türkiye Finans Bankasının Kaç Ortağı Vardır?

Baktığımız zaman en büyük diliminin Suudi Arabistan’a satılmış olması ile birlikte büyük hissedarı olan NCB ve devamında Türk hissedarları olan Boydak Holding ve Yıldız Holding olduğunu söyleyebiliriz. Yani %61 hissesi Suudi Arabistan’ın diğer hisseleri ise Türk Holding kuruluşlarınındır. Böylece Türkiye Finans Bankası sadece 3 ortaktan oluşmaktadır.

Türkiye Finans Bankasının vermiş Olduğu Hizmetler

Banka ticari ilişkilerimizde bizlerin ihtiyacı olan hemen hemen her alanda faaliyet gösteren Türkiye Finans Bankası, EFT, havale, para çekme, para yatırma, fatura ödeme, taksit ödeme, kredi kartı borcu ödeme, kira ödeme ve kredi çekme gibi birçok imkânı sunmaktadır. Bu yeri geldiğinde kolay yeri geldiğinde de zor olan imkânlara şubeden sahip olabildiğimiz gibi internet bankacılığı ve telefon bankacılığı bölümlerinden de sahip olabiliriz.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Finansbank’ın Sahibi Kimdir?

Bir Türk bankası olarak ülkemizde1987 yılında kurulan ve bankacılık sektörünün en karlı bankalarından biri olmaya …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir