Son Yazılar
Ana Sayfa / Katılım Bankaları / Türkiye Finans Katılım Bankası Taşıt Kredisi

Türkiye Finans Katılım Bankası Taşıt Kredisi

Katılım bankaları arasında birinci sırada yer alan Türkiye Finans Katılım Bankası taşıt, konut gibi satın alma işlemlerinde faizsiz kredi verme sistemini uyguluyor. İslam devletlerinin çoğunda uygulanan katılım bankası sistemini Türkiye de de gerçekleştiren Türkiye finans bankası, bankacılık sisteminin olmazsa olmazı kredi kullanma imkanını meşru hale getiriyor.

Türkiyedeki birçok banka gibi kredi kullandıran Türkiye finans bankası bunun üzerinden faiz almak yerine belirli bir kar payı alarak işi tamamiyle ticaret unsurlarına uygun hale getiriyor. Satıcı ile alıcı arasında köprü görevi gören banka yaptığı bu hizmet karşılığında bir kar elde ediyor. Ayrıca bu arada alıcıya satın alma gücü sağlayarak kar payını bunun üzerinden sağlıyor. Vade farkına göre değişen ödenecek tutar satın alınan taşıtın fiyatına göre de değişkenlik gösteriyor.

Türkiye Finans Katılım Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu

0 km veya 2. El taşıtlarda sunulan kredi imkanından faydalanmak için şubelere başvurmak gerekiyor. gelir belgesi, ikametkah ve en önemlisi kimlik ile başvuruların kabul edildiği şubelerde sabit bir gelirin olduğunun beyan edilmesi mutlaka şart. 5 yaşını doldurmamış araçların satın alınabildiği sistemde şube dışında herhangi bir başvuru kabul edilmiyor.

Türkiye Finans Katılım Bankası Taşıt Finansmanı Hesaplama

Katılım bankalarının genel işleyişi olan faizsiz sistem nedeni ile kredi hesaplamak da mümkün olmuyor. Aracı olarak hizmet veren Türkiye Finans Katılım Bankası belirli bir kar ve masraflar olmak üzere iki kalemdeki alacak tutarını ana paranın üzerine ekleyerek istenilen kadar taksite bölüyor. Bu nedenle kişinin kullandığı kredi miktarı ve taksit sayısına göre fiyat farklılık gösteriyor.

Türkiye Finans Katılım Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Türkiye Finans Katılım Bankası Taşıt kredisi faiz oranları sistemi ile çalışmaması nedeni ile bu konuda herhangi bir rakam belirtmek veya hesaplama yapmak ne yazık ki mümkün değil. Kişinin şubeye başvuru ve talep ettiği tutar, ödemek istediği taksit sayısını belirtmesi ile hesaplanan miktar ödeme planı şeklinde müşteriye sunuluyor. Ödeme aralıkları da müşterinin isteğine göre düzene sokuluyor.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Vakıf Bank Katılım Bankası

Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olan Vakıfbank, geçtiğimiz günlerde bir katılım bankası kurdu ve bunu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir