Son Yazılar
Ana Sayfa / Katılım Bankaları / Türkiye Finans Katılım Bankası

Türkiye Finans Katılım Bankası

İkamet edeceğiniz ya da kira geliri elde edeceğiniz bir konuta sahip olmak günümüzde büyük bir önem taşıyor. Kendinizin ve sevdiklerinizin geleceğini garanti altına alabilmek için bir konut sahibi olmalısınız. Türkiye’de hizmet veren bankaların hemen hemen hepsi konut kredisi sağlıyor olsa da standart bankacılık sisteminin özellikle faiz konusunda büyük tehlikeleri bulunmaktadır.

Ancak faizsiz bankacılık sisteminin Türkiye’deki en önemli temsilcileri arasında yer alan Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından sağlanan konut finansmanıyla oldukça uygun vade oranlarıyla konut sahibi olabilirsiniz. Birçok kişiyi ev sahibi yapan Türkiye Finans size konut alma fırsatı sunuyor. Yapmanız gereken tek şey istediğiniz konuta karar vermek ve Türkiye Finans’a başvurmak

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Finansman Başvurusu

Alacağınız konutun öncelikle kredi sistemine uygun olması gerekiyor. Konut sahibiyle (kişi ya da kurum) görüştükten sonra gerekli belgeleri ile bankaya başvurmanız yeterli olacaktır. Başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz andan kısa bir süre sonra Türkiye Finans Katılım Bankası bünyesindeki finansman birimleri tarafınıza dönüş yapacaktır.

Konut belgesiyle birlikte banka kredileri için gereken ikametgâh, kimlik ve gelir belgelerine sahip olmanız gerekir. İkametgâh belgesiyle birlikte son üç ayda düzenlenmiş bir elektrik, su ya da doğalgaz faturası da istenebilir. Gelir belgesi ise, gelir elde ettiğiniz kaynağa göre belirlenen bir belgedir. Maaş bordrosu gibi belgeler gelir belgesi kapsamındadır.

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Finansman Hesaplama

Standart bankacılık sisteminin aksi bir finansman düzenine sahip olan Türkiye Finans Katılım Bankası yurtdışında mortgage olarak bilinen sistemle konut sağlıyor. Yani tarafınıza konut satın almak için gerekli olan para değil, konutun kendisi tahsis ediliyor ve banka bu konutu size belli bir kâr koyarak satıyor.

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Finansman Faiz Oranları

Bankaya başvurarak edineceğiniz konutlarda faiz değil kâr söz konusudur. Bu kâr ise anapara üzerinden belli bir yüzdeyle hesaplanır. Yüzdelik kâr oranı ise aldığınız konutun değerine göre değişir. Yani kredi vadeleri üzerinden belirlenen bir kâr oranı söz konusu değildir. Masraflar da kârın belirlenmesinde etkilidir.

Hakkında admin

Tekrar kontrol et

Ziraatbank Katılım Bankası Taşıt Finansmanı

Türkiye’nin en köklü bankası olan Ziraat Bankası da bütün dünyada rağbet gören bir sistem olan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir